Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laiko persukimas: Lietuva turbūt gyvens žiemos laiku

Lietuvoje spalio pabaigoje bus atšauktas vasaros laikas.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Lietuvoje spalio pabaigoje bus atšauktas vasaros laikas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo Sveikatos reikalų komitetas siūlo Lietuvoje gyventi žiemos, o ne vasaros laiku. Trečiadienį komitetas be ilgų diskusijų apsvarstė siūlymus dėl laiko persukimo ir vienbalsiai nutarė palaikyti idėją Lietuvoje nuolat gyventi žiemos laiku.

Taip pat Sveikatos reikalų komitetas siūlo atlikti išsamius tyrimus dėl laiko persukimo poveikio sveikatos, energetikos, transporto, aplinkos, turizmo, žemės ūkio sektoriams.

Be to, Seimo komitetas pageidautų sužinoti ir Lietuvos gyventojų nuomonę dėl laiko persukimo.

Sveikatos reikalų komitetas yra pagrindinis svarstymuose dėl laiko pasirinkimo. Iki šiol už žiemos laiką jau pasisakė papildomas Seimo Ekonomikos komitetas.

Jeigu komitetų siūlymams pritars Seimas, laikrodžius rudenį suksime paskutinį kartą. Tuomet Seimas siūlys Vyriausybei pateikti Europos Komisijai nuomonę dėl vasaros laiko netaikymo šalies teritorijoje.

Projekte teigiama, kad „sveikatos požiūriu Lietuvos gyventojams palankiausia būtų gyventi laiku, atitinkančiu valstybės geografinę padėtį ir laiko juostą“.

Tuo metu Seimo narys Algimantas Dumbrava siūlo priimti nutarimą, kuriuo Vyriausybei būtų pasiūlyta atsisakyti sezoninio laiko, paliekant tik vasaros.

Vasaros laikas, laikrodį pasukant valanda į priekį, nuo 2003-iųjų metų  įvedamas paskutinį kovo sekmadienį ir atšaukiamas paskutinį spalio sekmadienį. Geografiškai penktadalis Lietuvos (vakarinė dalis) patenka į pirmąją laiko juostą, likusi šalies dalis – į antrąją laiko juostą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min