Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lazdijų rajono savivaldybė atliekų tvarkymo kaštus per metus sumažino 230 tūkst. litų

Lazdijų rajono meras Artūras Margelis
Lazdijų rajono meras Artūras Margelis/V.Danauskienės nuotr.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lazdijiečiai per metus net 12 procentų sumažino atliekų surinkimo ir tvarkymo kaštus ir per 2013-uosius metus sutaupė 230 tūkst. litų. Tai – geriausias rezultatas ne tik Alytaus regione, bet ir šalyje. Tai pasiekta rūšiuojant atliekas, įdiegus atliekų rūšiavimo kontrolę bei kryptingai dirbant aiškinamąjį darbą gyventojų tarpe.

Iš viso pernai atliekų surinkimas ir tvarkymas Lazdijų rajono savivaldybei atsiėjo 1 mln. 656 tūkst. litų arba net 11,9 proc. mažiau nei 2012-asiais.

Ketvirtadienį, pristatydamas naujai atidaromą kompostavimo aikštelę Lazdijuose, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) direktorius Algirdas Reipas negailėjo pagyrų tiek atliekas rūšiuojantiems eiliniams lazdijiškiams, tiek vietos valdžios atstovams, priėmusiems sprendimus dėl atliekų surinkimo ir perdirbimo.

Iš viso pernai atliekų surinkimas ir tvarkymas Lazdijų rajono savivaldybei atsiėjo 1 mln. 656 tūkst. litų arba net 11,9 proc. mažiau nei 2012-asiais. Už kvadratinį metrą gyvenamojo ploto čia skaičiuojamas 16 centų atliekų surinkimo ir tvarkymo mokestis, t.y. vidutiniškai vienas namų ūkis į mėnesį moka apie 10 litų rinkliavą.

„Toks rezultas pasiektas todėl, kad savivaldybė dirba kryptingai ir nesileidžia įveliama į užgaidų tenkinimą. Esame aplinkosaugos sritį nusimatę kaip prioritetą strateginio vystymosi plane, mūsų siekiamybė – maksimaliai užtikrinti atliekų surinkimą, išvežimą, sąžiningai atsiskaityti su atliekų tvarkytojais ir nedidinti atliekų rinkliavos. Manau, kad visa tai sėkmingai pavyksta“, - sako Lazdijų rajono meras Artūras Margelis.

Pasak įmonės direktoriaus A.Reipo, pernai pavyko pasiekti neįtikėtinų rezultatų: net 40 proc. surinktų atliekų buvo perdirbtos ir panaudotos. Tai – geriausias rezultatas tarp šalies 10-ies atliekų tavrkymo centrų rodiklių.

Lazdijų rajono savivaldybė yra visiškai atsiskaičiusi su atliekų tvarkytojais, kai tuo tarpu aplinkinės savivaldybės ARATC‘ui yra skolingos per 3 mln. litų. Iš jų Druskininkų savivaldybė – 93 tūkst. litų, o Alytaus miesto savivaldybė – net 1 mln. litų.

Septynių Dzūkijos savivaldybių įsteigtas ARATC – lyderiai šalies atliekų surinkimo ir perdirbimo srityje. Pasak įmonės direktoriaus A.Reipo, pernai pavyko pasiekti neįtikėtinų rezultatų: net 40 proc. surinktų atliekų buvo perdirbtos ir panaudotos. Tai – geriausias rezultatas tarp šalies 10-ies atliekų tavrkymo centrų rodiklių. Palyginimui, prieš trejus metus ARATC‘e būdavo perdirbama ir panaudojama vos 17 procentų atliekų.

Per metus ARATC‘o surenkamų ir perdirbamų atliekų kaštai sumažėjo 663 tūkst. litų, arba 4,3 proc. nuo buvusių 15 mln. 274 tūkst. litų iki 14 mln. 611 tūkst. litų.

Pernai ARATC‘o metinė apyvarta siekė 15 mln. litų. 2013-uosius metus centras užbaigė su 166 tūkst. litų pelnu.

Šiuo metu ATRATC‘o aptarnaujamoje teritorijoje yra įrengta 16 stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelių bei 6 kompostavimo aikštelės. Ketvirtadienį Lazdijuose atidarytos kompostavimo aikštelės įrengimas atsiėjo 800 tūkst. litų. Darbus vykdė bendrovė „Alkesta“. Čia įrengta 30 arų asfaltuota aptverta aikštelė, nuotekų surinkimo rezervuarai. Aikštelės atidarymo proga kiekvienam, atvežusiam atliekų į kompostavimo ar šalimais esančią stambiagabaričių atliekų aikštelę, dovanų bus įteikiama po 0,5 kub. metro aukštos kokybės komposto.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min