Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkijos užsienio reikalų ministras: laikas Lietuvai parodyti draugiškumo gestą

Lenkijos uždienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis
„Scanpix“ nuotr. / Lenkijos uždienio reikalų ministras R.Sikorskis ragina Lietuvą „būti draugiška“.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Radoslawas Sikorskis, Lenkijos užsienio reikalų ministras, pareiškė, kad po 20 metų, per kuriuos būtent Lenkija demonstravo savo draugiškumą, laikas ir Lietuvai atsakyti tuo pačiu. Taip ministras pakomentavo lenkų tautinės mažumos situaciją Lietuvoje, praneša rp.pl.

Rytoj Lietuvoje lankysis kaimyninės šalies premjeras Donaldas Tuskas, kuris Palangoje susitiks su premjeru Andriumi Kubiliumi, o Vilniuje – su lenkų tautinės mažumos atstovais.

„Esame nusivylę, kad daugelio metų pažadai nebuvo įgyvendinti, tarkim, trūksta nutarimų dėl pavardžių rašymo, žemės grąžinimo. O dabar vietoj to, kad būtų sprendžiama viena iš šitų problemų, turime naują Švietimo įstatymą, prieš kurį protestuoja Lietuvos lenkai“, – sakė R.Sikorskis.

Taip R.Sikorskis kalbėjo po penktadienį Vilniuje, šalia Prezidentūros įvykusio mitingo, kuriame dalyvavo per tūkstantį Lietuvos lenkų, nepatenkintų vykdoma švietimo reforma.

R.Sikorskis premjero D.Tusko vizitą Lietuvoje pavadino „svarbia iniciatyva“. „Norėtume sužinoti, ką Lietuvos valdžia ketina daryti. Manėme, kad pagaliau jie pradės bendrauti su savo piliečiais, kuriems teigiama, kad viskas daroma tik jų labui, bet pastarieji yra kitos nuomonės – jau surinkta 60 tūkst. nepatenkintųjų švietimo įstatymu parašų“, – šeštadienį sakė Lenkijos užsienio reikalų ministras.

Jis išreiškė viltį, kad premjero vizitas „padės mūsų kaimynams ir sąjungininkams suvokti, kaip rimtai traktuojame šį reikalą ir kad atėjo pats laikas po 20 metų trunkančių santykių, kai būtent Lenkija demonstravo savo draugiškumą, Lietuvai atsakyti tuo pačiu“.

Paklaustas, ar Lenkijos premjero iniciatyva skirta Lietuvos valdžiai, ar lenkų tautinei mažumai, R.Sikorskis atsakė, kad abiems pusėms. Vis dėlto jis pabrėžė, kad Lietuva pati turi apsispręsti, arnori tapti gero elgesio su tautinėmis mažumomis pavyzdžiu.

„Premjeras kalbės su kolega iš Lietuvos, tikėdamasis, kad Lietuva nori būti mums draugiška šalimi ir išklausys mūsų argumentus“, – teigė R.Sikorskis.

Ministro teigimu, lenkiškų mokyklų tinklas Lietuvoje yra didžiausias pasaulyje, kuris išlikęs nuo sovietinių laikų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min