Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkų rinkimų akcija išspirta iš koalicijos – Energetikos ministeriją perima „darbiečiai“

Valdemaras Tomaševskis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Valdemaras Tomaševskis
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) pranešė išeinanti iš valdančiosios koalicijos. Tai antradienį po valdančiosios koalicijos posėdžio pranešė LLRA pirmininkas Valdemaras Tomaševskis. Jis pareiškė, kad LLRA nepriimtinas diktatas. Tiesa, prieš tai socialdemokratai ir Darbo partija nusprendė, kad jiems su lenkais – ne pakeliui. Energetikos ministro postas atitenka Darbo partijai.

„LLRA nepriimtinas diktatas, mums bandyta diktuoti, kad negauname posto Energetikos ministerijoje, ministrų ir viceministrų, o dėl kito formato galime tartis, bet mes labai aiškiai pasakėme, kad koalicinė sutartis iki šio posėdžio galiojo, jeigu ji nustoja galioti, mes išeiname iš koalicijos ir atšaukiame savo atstovus“, – teigė V.Tomaševskis.

V.Tomaševskis buvusius koalicijos partnerius apkaltino tarnaujant „įvairiems interesams“, naudojant juodąsias technologijas, dėl to esą ir kilo konfliktas koalicijoje. „LLRA neturi jokių biznio interesų, deja, kai kurie politikai turi tų interesų ir aišku, kad tokioje situacijoje mes nebedirbsime“, – pridūrė jis.

LLRA neturi jokių biznio interesų, deja, kai kurie politikai turi tų interesų ir aišku, kad tokioje situacijoje mes nebedirbsime.

Premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius teigė, kad toliau dirbs trijų partijų koalicija.

V.Tomaševskio kalbas apie interesus jis pavadino populizmu. „Gali būti populizmo, kuris čia ką tik buvo pademonstruotas. Galiu pasakyti, kad buvo kalbama apie tai, kad opozicijos koalicijoje negali būti. Apie kažkokias juodas technologijas man keista girdėti, ministrų kabinetas dirbo vieningai, Neverovičius, kaip buvęs energetikos ministras, buvo labai kompetentingas, bet niekas negali Vyriausybės kabinetui vadovauti iš šalies ir nurodinėti kai kuriems ministrams, kokius jie turi priimti sprendimus“, – pabrėžė premjeras.

V.Tomaševskis: premjeras neprieštaravo, kad R.Cytacka toliau dirbtų

LLRA pirmininkas aiškino, esą A.Butkevičius neprieštaravo, jog prieštaringai vertinama Renata Cytacka vėl būtų paskirta į viceministrės pareigas.

Buvo sutarta su premjeru nuo liepos 1 dienos, kad jis neprieštaraus, kad R.Cytacka bus paskirta viceminitre, buvo liepos 25 dieną tam tikras įsakymas ministro.

„Buvo sutarta su premjeru nuo liepos 1 dienos, kad jis neprieštaraus, kad R.Cytacka bus paskirta viceminitre, buvo liepos 25 dieną ministro įsakymas. Bet deja, po to prasidėjo tam tikras spaudimas ir paaiškėjo, kad buvo tam tikri verslo interesai ir aišku, kad premjeras spaudė Jaroslavą Neverovičių. Jis buvo geras ministras, bet šitame kambaryje premjeras sakė, kad jis tik puikuojasi, nieko jis gero nepadarė“, – sakė LLRA pirmininkas.

Klausydamasis V.Tomaševskio A.Butkevičius demonstravo nuostabą ir purtė galvą.

Susiginčijo su premjeru

Vėliau V.Tomaševskis bandė plačiau paaiškinti, ką jis turi galvoje sakydamas, kad koalicijos partnerius saistė interesai.

„Premjeras pavasarį susipyko su energetikos ministru dėl Vilniaus šilumos tinklų, buvo labai gilus konfliktas, ministras trenkė durimis. Po šito konflikto viskas prasidėjo, spauda apie tai nebuvo informuota. Kažkas norėjo pasinaudoti ponia R.Cytacka, kad pašalintų mūsų atstovus iš Energetikos ministerijos“, – sakė V.Tomaševskis.

„Viskas buvo atvirkščiai, – replikavo A.Butkevičius. – Aš LLRA sakiau, kad jūs apsaugokite ministrą, išsiaiškinkite, ar ministro kažkas nenori įvelti į pinkles, nes tuo metu buvo nustatyta, kad šilumos ūkio tam tikri valdytojai nenorėjo, kad Vyriausybė priimtų nutarimą, kad valstybė perimtų šį ūkio valdymą. Buvo labai griežtai pasielgta Vyriausybės kabinete ir nutarta, kad ūkį pradės valdyt valstybė ir korupciją išstums iš sektoriaus. Tai buvo nuveikti dideli darbai, o dabar nori atvirkščiai parodyti“.

Kalbėdamas apie tai, kad LLRA nebebus valdančiojoje koalicijoje, V.Tomaševskis labai jaudinosi, o A.Butkevičius, klausydamasis LLRA pirmininko kalbų apie juodąsias technologijas – šypsojosi.

Po posėdžio V.Tomaševskis pakvietė buvusius koalicijos partnerius į ukrainietišką restoraną, jo žodžiais, „civilizuotai baigti darbą“.

Darbo partija kandidato neturi

LLRA visuomet palaikiusios partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Rolandas Paksas žurnalistams sakė vylęsis, jog liks keturių partijų koalicija.

„Bet aš matau, kad susikirto požiūriai ir kardinaliai šiandien susikirto požiūriai“, – pripažino jis. R.Paksas išreiškė nuomonę, kad esant tokiai padėčiai pasaulyje, politinis stabilumas Lietuvoje yra itin svarbus.

Darbo partijos pirmininkė Loreta Graužinienė sakė, jog per anksti kalbėti apie kandidatus į energetikos ministrus, dėl jų spręs partijos vadovybė.

Tarėsi atskirai

Premjeras Algirdas Butkevičius, socialdemokratai Gediminas Kirkilas ir Juozas Bernatonis, Darbo partijos lyderė Loreta Graužinienė, Viktoras Uspaskichas, „Tvarkos ir teisingumo“ partijos lyderis Rolandas Paksas į politinės tarybos posėdį antradienį vėlavo pusvalandį – jie atskirai tarėsi Seimo pirmininkės kabinete.

Tuo metu LLRA vadovai ir kiti valdančiųjų atstovai posėdžiavo atskirai.

Lenkams užsispyrus energetikos viceministrės poste palikti nevienareikšmiškai vertinamą Renatą Cytacką ir nesutikus ieškoti naujo energetikos ministro, premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė nebematantis prasmės dirbti su LLRA.

Darbo partijos valdyba parėmė A.Butkevičiaus ir socialdemokratų apsisprendimą šalinti LLRA atstovus iš Vyriausybės – tokį sprendimą „darbiečiai“ priėmė pirmadienio vakarą.

Tuo metu „Tvarkos ir teisingumo“ partijos lyderis Rolandas Paksas 15min.lt teigė, kad premjeras paskubėjo pareikšti, jog LLRA ministro Vyriausybėje nebus.

LLRA pirmadienį išplatintame pranešime teigė, kad krizė Vyriausybėje kilo ne dėl R.Cytackos, tačiau kaip verslo konfliktų pačioje Energetikos ministerijoje pasekmė.

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos lyderis Rolandas Paksas 15min.lt teigė, kad premjeras paskubėjo pareikšti, jog LLRA ministro Vyriausybėje nebus.

„Tuo tarpu viešojoje erdvėje pasirodantys partijų „Tvarka ir teisingumas“ ir „Darbo partijos“ lyderių Rolando Pakso ir Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės komentarai vienareikšmiškai rodo, kad 2012 metų lapkritį pasirašyta keturių partijų koalicijos sutartis vis dar galioja. Šią sutartį gali pakeisti tik valdančiosios koalicijos politinė taryba, kuri posėdžiaus antradienį popiet. Tai reiškia, kad energetikos ministro ir viceministro postai ir toliau priklauso LLRA“, – teigiama pranešime.

V.Tomaševskio reikalavimu energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius nesuderinęs su premjeru viceministre paskyrė prieštaringai vertinamą R.Cytacką. Jos kompetenciją premjeras A.Butkevičius buvo įvertinęs kaip žemą. Praėjusią savaitę A.Butkevičius įteikė prezidentei Daliai Grybauskaitei siūlymą atleisti ministrą. Valstybės vadovė ji patenkino.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min