Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Liberalas Gintaras Steponavičius rado būdą užtikrinti pakankamai vietų vaikų darželiuose

"Mini darželis" Vilniuje
Daine photography nuotr. / "Mini darželis" Vilniuje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Liberalas Gintaras Steponavičius siūlo vaikų darželiams reikiamas lėšas skirti tiesiogiai mokinio krepšelio principu. Anot jo, tai padidintų tėvų galimybes išleisti vaikus į darželį, užtikrintų skaidrų ir stabilų ugdymo įstaigų finansavimą.

Trečiadienį Seime įregistruotas naują tvarką numatantis pasiūlymas 2015 metų valstybės ir savivaldybių biudžeto projektui. Šiuo metu darželiai finansuojami iš kelių šaltinių: mokinio krepšelio, miestų ir rajonų savivaldybėms skiriamų lėšų, pačių tėvų įmokų.

„Tikslas yra paprastas – padėti tėvams geriau pasirūpinti savo vaikais, o tai šiandien reiškia gauti vietą norimame darželyje, taip pat – geresnes finansines galimybes vaiko ugdymui. Pinigai turėtų keliauti tiesiogiai paskui vaiką, mokinio krepšelio principu. Tai yra pasiteisinusi sistema – nuo 2011 metų, įvedus ikimokyklinio ugdymo krepšelį, darželius lankančių vaikų skaičius išaugo 20 tūkstančių. Nepaisant to, šiandien keli tūkstančiai vaikų neišleidžiami į darželius dėl vietų juose trūkumo arba dėl per didelės kainos“, – sako Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys liberalas G. Steponavičius.

Atsižvelgiant į pasiūlymą 2015 metų valstybės ir savivaldybių biudžetui, mokinio krepšelio principu veikiantį ikimokyklinio ugdymo finansavimą siūloma padidinti nuo 4 iki 8 valandų per dieną. Tam valstybei nereikėtų skirti papildomų lėšų. Reikiama suma – apie 73,1 mln. eurų (252,4 mln. Lt) – pagal projektą bus perkeliama iš savivaldybių savarankiškų asignavimų į tikslinę valstybės dotaciją.

Dėl padidėjusio darželius lankančių vaikų skaičiaus biudžete siūloma papildomai skirti 3,3 mln. eurų (11,4 mln. Lt). Tam reikiamas lėšas rekomenduojama skirti 2015 metais nedidinant nedarbo pašalpų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min