Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Likviduojama VEKS baigia apmokėti skolas, laukiama per 1 mln. litų iš ES

VŠĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009" ženklas.
Redo Vilimo/BFL nuotr. / VŠĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009" ženklas.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Likviduojama viešoji įstaiga „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) baigia apmokėti įsiskolinimus kreditoriams, dar laukiama apie 1,3 mln. litų išlaidoms padengti iš Europos Sąjungos (ES).

Anot VEKS likvidatorės Jolantos Lukošienės, pastaruoju metu buvo likę du kreditoriai – viešoji įstaiga „Pro arte“ bei bendrovė NTSG, – kuriems atseikėta atitinkamai po 38 ir 32,7 tūkst. litų.

„Dar atsiranda kažkokių nedidelių sumų, pavyzdžiui, už kopijuoklio nuomą. Tai nedideli einamieji atsiskaitymai“, – BNS teigė likvidatorė.

Tačiau ji neatmetė galimybės, kad dar gali „atsirasti“ kreditorių, su kuriais teks atsiskaityti: „Galbūt dar atsiras kokių nors kreditorių, nežinia. (...) Tuomet likęs turtas bus padalytas atitinkamai, kaip jie nuspręs.“

Anot jos, didžiausia skola – 1,3 mln. litų – yra už Kultūros ministerijos finansuotą vieną iš didžiausių programos VEKS projektų „Europos menų mokykla“. Šio projekto išlaidas turėtų apmokėti ES, tačiau pinigų kol kas nesulaukiama ir neaišku, kokią dalį ES padengs.

Anksčiau skelbta, kad šiam projektui reikia 4–5 mln. litų, tačiau vėliau esą projekto apimtis sumažėjo.

Rugpjūčio pabaigoje, pasak J.Lukošienės, jiems išsiųsti visi išlaidavimo dokumentai, sąskaitos, tačiau tuo metu atostogavo už tai atsakingas žmogus.

Taip pat kol kas nenuspręsta, kaip iš ES gautus pinigus pasidalys VEKS dalininkai – ministerija bei sostinės savivaldybė.

„Sunku atskirti, kieno pinigėliai buvo – savivaldybės ar Kultūros ministerijos, nes kaip dalininkai finansuodavo ir vieni, ir kiti. (...) Neaišku, kiek bus skiriama pinigų. Projektas turėjo būti didesnis, planavo, kad reikės daugiau, bet panaudojo mažiau. Kai skirs pinigus, dalininkai susirinks ir tada spręs“, – pasakojo likvidatorė.

„Kiek matau, į šias lėšas pretenduoja Kultūros ministerija, bet paskutiniame susirinkime buvo pasakyta, kad dalininkai spręs, kokiu būdu dalysis. Gal kiek nors savivaldybei ir bus skirta“, – teigė ji.

Pačios įstaigos banko sąskaitoje yra likę apie 300 tūkst. litų iš savivaldybės skirtų lėšų – anot likvidatorės, daugiau nei pakankamai atsiskaityti su atleidžiamais darbuotojais.

Pačios įstaigos banko sąskaitoje yra likę apie 300 tūkst. litų iš savivaldybės skirtų lėšų – anot likvidatorės, daugiau nei pakankamai atsiskaityti su atleidžiamais darbuotojais.

„Jų naudoti praktiškai nebėra kam. Yra darbuotojai, gal aštuoni vaiko priežiūros atostogose – juos atleidžiant reikės atsiskaityti su jais, išmokėti išeitines išmokas. Tų pinigų yra skirta daugiau nei reikia šiam procesui“, – sakė ji.

VEKS likvidavimo procesas turėtų būti baigtas gruodžio 29-ąją, tačiau jis gali užtrukti. Taip gali įvykti dėl kelių priežasčių: jei mokesčių patikrinimą nuspręs daryti Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) arba jei užsitęs bylinėjimasis su dėl kompetencijos stokos atleista buhaltere.

Tuo metu prokurorų tyrimas, anot J.Lukošienės, likvidavimo procedūroms netrukdo: „Jei jie nepabaigs tyrimų, uždarome įmonę, o jie baigia bylas. Likvidavimas dėl to neturėtų sustoti.“

Prieš keletą metų Valstybės kontrolė atliko VEKS finansinį auditą ir nurodė galimus pažeidimus naudojant lėšas. Auditorių išvadomis tuomet susidomėjo prokurorai, kurie šiuo metu atlieka VEKS projektų tyrimą.

Europos kultūros sostinė Vilnius 2009-aisiais buvo kartu su Austrijos miestu Lincu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min