Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2010 09 21

Naminukė yra lietuviškas paveldas, teigia Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė (apklausa)

Naminė degtinė yra tautinio paveldo produktas, tačiau jos gaminimą būtina kontroliuoti, antradienį sakė Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė Dalia Urbanavičienė.
Naminukė
Naminukė / Gedimino Savickio/BFL nuotr.

Antradienį Seime jai pateikus Etninės kultūros globos tarybos praėjusių metų veiklos ataskaitą, konservatorius Saulius Pečeliūnas prašė D.Urbanavičienės paaiškinti Vyriausybei, kad naminė degtinė yra tradicinis lietuviškas produktas ir nereikėtų nuogąstauti dėl jos gaminimo legalizavimo.
„Nuo 1425–1430 metų Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje tai buvo natūralus gaminamas produktas. Tai yra lietuviškas paveldas, kurį mes vadinam neteisėtu. Paaiškinkite mūsų Vyriausybei“, – ragino parlamentaras.

„Pripažįstu, yra tikrai gerų produktų. Pažįstu net tokių abstinentų, kurie nieko kito negeria, tik tą naminukę aukščiausios kokybės, bet reikia kontrolės, reikia ekspertinio įvertinimo“, – teigė Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė.

Anot jos, degtinė yra vėlyvesnis produktas negu alus ir midus, „tačiau tai tikrai mūsų tradicija“.
„Aš pati 25 metus ir gal daugiau vaikštau po kaimus ir ekspedicijose klausinėju apie viską, taip pat ir apie degtinę, kaip žmonės ją daro. Tai savitas būdas, mūsų tradicinis būdas, ne koks nors piratinis“, – kalbėjo D.Urbanavičienė.

Trečiadienį Vyriausybė planuoja apsispręsti dėl Seime įregistruotų Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų, kuriomis siūloma įteisinti stiprių tradicinių alkoholinių gamybą kaimo turizmo sodybose.
Tačiau pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo šiuo klausimu žemės ūkio viceministras Aušrys Macijauskas abejojo, ar Ministrų kabinetas pritars parlamentarų iniciatyvai.

Anot jo, pataisose nėra numatyta gamybos kontrolės mechanizmų, licencijavimo.

Minėto įstatymo pataisose numatyta, kad ūkininkams, kurie teikia kaimo turizmo reikalavimus atitinkančias paslaugas ir yra sertifikuoti kaip tradiciniai amatininkai „leidžiama per kalendorinius metus gaminti ne daugiau kaip 1000 litrų ne didesnės kaip 65 tūrio procentų etilo alkoholio koncentracijos alkoholinių gėrimų“.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius