Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Narkotikų vartotojai ir prekeiviai – vis jaunesni

Kanapės
Vilniaus apskrities VPK nuotr. / Kanapės
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos pareigūnai šiuo metu atlieka kelis tyrimus, susijusiais su narkotikų platinimu ir disponavimu. Du iš šių atvejų – dėl psichotropinių medžiagų gamybos bei platinimo Lietuvoje ir kontrabandos į Skandinavijos šalis.

Neseniai teismui perduota  byla, kurioje du nepilnamečiai bei vienas 21 metų klaipėdietis kaltinami narkotines medžiagas platinę tarp pilnametystės dar nesulaukusių asmenų. 

„Mums nerimą kelia stebima tendencija, kad į šias nusikalstamas veikas kasmet įtraukiami vis jaunesni nepilnamečiai. Pernai buvo užfiksuoti du atvejai, kai psichotropines ir narkotines medžiagas – amfetaminą ir kanapes – Klaipėdos mokyklose platino 12 ir 13 metų vaikai, o pirkėjais buvo jų bendraamžiai“, – sakė Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Jevgenijus Michailovskis.

Pasak prokuroro, prekiautojai kvaišalais, siekdami pripratinti jaunus žmones vartoti narkotines ir psichotropines medžiagas bei jas pirkti, pigesnes kanapes sumerkia į heroino tirpalą, nuo kurio atsiranda greita priklausomybė, ir taip sudaro prielaidas labai jauniems žmonėms patekti į pavojingą narkomanijos liūną. 

Tarp jaunimo populiariausia narkotinė medžiaga – „žolė“, tai yra kanapės ir jų dalys, nes, palyginti su kitais kvaišalais, šios medžiagos yra pakankamai nebrangios, jas galima rūkyti nepritraukiant pašalinių dėmesio. Prekeiviai dažniausiai sučiumpami, pardavinėjantys amfetaminą, metamfetaminą ir heroiną. Pernai buvo užfiksuoti ir keli prekybos kokainu atvejai.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Heroinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Heroinas

„Šių nusikalstamų veikų jaunėjimo tendenciją pažaboti vien tik teisėsaugos pareigūnų pastangomis neįmanoma, nes tam netinka tik prievartos metodai – reikalingas bendras visų vaikų teisėms atstovaujančių bei jas ginančių institucijų, mokymo ir ugdymo įstaigų, žiniasklaidos susitelkimas bei visuomenės pagalba“, – sakė Jevgenijus Michailovskis.

Pernai Klaipėdos apygardos prokuratūros pareigūnai patys atliko ir vadovavo 145-iems ikiteisminiams tyrimams dėl nusikaltimų, susijusių su disponavimu narkotinėmis medžiagomis: 53 bylos perduotos teismams, kaltinimai jose pateikti 138-iems asmenims; 40 bylų jau išnagrinėta, nuteisti 73 asmenys, vienas išteisintas, teismo nuosprendis apskųstas apeliacine tvarka. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min