Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteistas Afganistane palūžęs Lietuvos karys

Pratybos. Karių patrulis papuolė į pasalą
Viliaus Džiavečkos nuotr. / Karys Afganistane
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vienas iš trijų buvusių Didžiosios kunigaikštienės Birutės bataliono karių, atsisakiusių vykdyti savo pareigas tarptautinėje misijoje Afganistane, sulaukė teismo nuosprendžio, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

Alytaus rajono apylinkės teismas 31 metų Svajūno Zaparacko atsisakymą vykdyti kario pareigas itin svarbiu momentu, didesnio pavojaus sąlygomis pripažino nusikalstama veika ir nuteisė jį vienų metų laisvės atėmimu, bausmės vykdymą atidedant tokiam pačiam laikotarpiui.

S.Zaparackas tęsti tarnybą Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje (PAG) atsisakė su dar dviem kariais – vyresniuoju seržantu Nerijumi Klimavičiumi ir seržantu Nerijumi Gyliu, kai 2008 metų gegužės 22-ąją per PAG stovyklos Čagčarane užpuolimą ir apšaudymą žuvo seržantas Arūnas Jarmalavičius.

Anot dienraščio, visi trys kariai pasitraukimą iš tarnybos Afganistane motyvavo šeiminėmis aplinkybėmis.

Atlikus tarnybinį patikrinimą jie, remiantis Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymu bei patikrinimo išvadomis, dėl nepaklusimo teisėtam įsakymui iš tarybos buvo atleisti.

Manydamas, kad iš tarnybos buvo pašalintas neteisėtai, S.Zaparackas kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, tačiau jo skundas buvo atmestas. Netrukus turėtų paaiškėti kitų dviejų karių likimas.

Komentarai
Temos Karys
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min