Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Oficialaus vizito į Lietuvą atvyksta naujasis Latvijos prezidentas Andris Bėrzinis

Andris Bėrzinis
F64/BFL/Inga Nestere nuotr. / Andris Bėrzinis.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu rytoj oficialaus vizito atvyksta naujasis Latvijos prezidentas Andris Bėrzinis.

Lietuvos ir Latvijos valstybių vadovai aptars dvišalius santykius, bendradarbiavimą regione, ES ir NATO, svarbių energetikos projektų įgyvendinimą.

Šalies vadovės teigimu, pirmasis susitikimas su naujuoju Latvijos prezidentu – puiki galimybė aptarti, kaip stiprinti lietuvių ir latvių tautų tarpusavio ryšius, bendradarbiavimą verslo, meno ir švietimo srityse, skatinti baltų kultūros ir kalbų sklaidą Europoje bei pasaulyje.

„Latvija yra artimiausia Lietuvos kaimynė ir viena svarbiausių ekonominių partnerių. Mūsų tautas sieja bendros kultūrinės šaknys, giminingos kalbos ir istorija. Šiandien mus taip pat vienija siekis užtikrinti sėkmingą mūsų valstybių ir mūsų žmonių ateitį“, – sakė prezidentė D.Grybauskaitė.

Baltijos šalims aktualius klausimus Lietuvos, Latvijos ir Estijos prezidentai aptaria tradiciniuose susitikimuose. Baltijos valstybių vadovai taip pat aktyviai bendradarbiauja Šiaurės ir Baltijos šalių NB8 posėdžiuose ir kituose svarbiuose tarptautiniuose forumuose.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min