Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 07 03

Oficialu: referendumas dėl žemės pardavimo draudimo užsieniečiams neįvyko

Referendumas dėl žemės draudimo pardavimo užsieniečiams ir juridiniams asmenims neįvyko, ketvirtadienį konstatavo Vyriausioji rinkimų komisija.
Balsavimas Kaune
Balsavimas Kaune / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Sekmadienį vykusio referendumo rezultatai patvirtinti vienbalsiai. Privalomasis referendumas dėl Konstitucijos pataisų neįvyko, nes jame nedalyvavo reikiamas skaičius – ne mažiau kaip 50 proc. – rinkėjų.

Referendume savo valią pareiškė 380 tūkst. 178 arba 14,98 proc. visų rinkėjų. Rinkėjų sąrašuose iš viso įrašyta 2 mln. 538 tūkst. 430 rinkėjų.

Referendume savo valią pareiškė 380 tūkst. 178 arba 14,98 proc. visų rinkėjų. Rinkėjų sąrašuose iš viso įrašyta 2 mln. 538 tūkst. 430 rinkėjų

Iš referendume dalyvavusių rinkėjų 269 tūkst. 49 rinkėjai pritarė siūlomoms Konstitucijos pataisoms, 100 tūkst. 375 rinkėjai pasakė „ne“.

Konstitucijos pataisomis siūlyta uždrausti parduoti žemę užsieniečiams ir juridiniams asmenims, taip pat numatyti, kad ateityje referendumams skelbti pakaktų surinkti 100 tūkst. parašų. Organizatoriai tikino siekiantys išsaugoti Lietuvos teritorinį vientisumą ir žemdirbių finansinį saugumą.

Referendumo kritikai teigė, kad žemės pardavimo užsieniečiams draudimas pažeistų  Lietuvos įsipareigojimus ir sukeltų pavojų Lietuvos narystei Europos Sąjungoje, taip pat apribotų žemės savininkų teises. Kritikos sulaukė ir tai, jog balsavime vienodai reikia pasisakyti už skirtingus, tarpusavyje nesusijusius klausimus.

Vyriausybė referendumui surengti skyrė 13,5 mln. litų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius