Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pajūryje viešės šešėlių teatras

Šešėlių teatras iš Gruzijos yra pastatęs apie 60 spektaklių.
Organizatorių nuotr. / Šešėlių teatras iš Gruzijos yra pastatęs apie 60 spektaklių.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį Klaipėdos dailės parodų rūmuose lankysis Lietuvoje gastroliuojantis gruzinų šešėlių teatras „Budrugana Gagra“.

Jam vadovauja legendinis Gruzijos aktorius ir režisierius prof. Gela Kandelakis. Su unikalia programa į Lietuvą kartu su aktoriais jis atvyko pirmą kartą.

Lietuvos kultūros atašė Gruzijoje ir Ukrainoje dr. Gabrielė Žaidytė „Budrugana Gagra“ teatrą atvykti į Lietuvą kvietė ne vienerius metus. „Tačiau žinant ypač aukštą jų moralinių vertybių kartelę – vaidinti tiems, kurie teatrą mato galbūt pirmą ir paskutinį kartą, o ne tiems, kurie yra pertekę kultūros ir liaupsių – prisikviesti šiuos unikalius talentus nebuvo lengva. Savo šalyje jie vaidina ten, kur nevažiuoja beveik niekas ir teikia džiaugsmo tiems, kurie teatro daugiau gal niekada ir nematys“, – pasakojo gruzinų rankų šešėlių teatro gastrolių Lietuvoje iniciatorė dr. G.Žaidytė.

1991 metais Gruzijos šešėlių teatras su didžiuliu pasisekimu dalyvavo tarptautiniame festivalyje „Les Semaines De La Marionette A Paris“ (Paryžiuje), vėliau, sėkmingai rodė spektaklius įvairiuose tarptautiniuose Gruzijoje vykusiuose festivaliuose, taip pat tarptautinį pripažinimą pelnė ir Gruzijos vardą garsino tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje „Puppetry`93“ JAV. Jų repertuare šiuo metu yra jau 60 spektaklių.

Šešėlių teatras Klaipėdos dailės parodų rūmuose pasirodys ketvirtadienį, 19 val., Palangos kultūros centre „Ramybė“ – penktadienį, 19 val.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min