Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžyje į gimnazijas bus priimama centralizuotai

Mokykla
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Mokykla
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nuo šių metų mokiniai Panevėžyje bus centralizuotai, per Švietimo skyrių, priimami į miesto gimnazijų pirmąsias klases.

Tokį sprendimą priėmė Panevėžio miesto savivaldybės taryba.

Dabar mieste centralizuotai priimama į bendrojo ugdymo mokyklų pirmąsias, penktąsias, jei pereinama mokytis į kitą mokyklą, ir gimnazijų trečiąsias klases. Įtraukti ir gimnazijų pirmąsias klases pasiūlė šių įstaigų vadovai.

„Bus priimama pagal kelis kriterijus. Pagrindinis – prašyme nurodyta pirmoji gimnazija. Jeigu norinčiųjų mokytis bus daugiau nei laisvų vietų, pirmiausia priimami turintieji aukštesnius metinius lietuvių, pirmosios užsienio kalbų, matematikos, istorijos ir pasirinktinai 1 gamtos mokslų (fizikos, chemijos, biologijos) įvertinimus, respublikinių, miesto dalykinių olimpiadų, konkursų (8 klasei) nugalėtojai ir prizininkai. Jei mokinys nepateks į labiausiai pageidautą gimnaziją, jam bus pasiūlyta mokytis kitoje – irgi jo nurodytoje. Priimant čia vėlgi lems pažymiai ir laimėjimai – jaunuolis konkuruos su kitais, nurodžiusiais įstaigą ir kaip pirmąją. Žodžiu, mokymosi rezultatai visada ypač svarbūs“, - sakė Švietimo skyriaus vyriausioji centralizuoto vaikų priėmimo į mokyklas specialistė Laima Matuzevičienė.

Priėmimo pradžia planuojama balandžio 1 dieną.

Tikimasi, kad centralizuotas priėmimas į pirmąsias gimnazijų klases padės užtikrinti skaidrumą, leis vienoje vietoje kaupti informaciją apie laisvas vietas, skleisti ją miesto bendruomenei, bus išvengta to paties mokinio dokumentų teikimo į kelias mokyklas ir statistikos dubliavimo, teigia savivaldybė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min