Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policija: Molotovo kokteiliais ir metaliniais strypais ginkluota minia buvo kurstoma! (atnaujinta 19.19 val.)

Konferecija kėlė didžiulį susidomėjimą.
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr. / Konferecija kėlė didžiulį susidomėjimą.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ekstremali padėtis, penktadienį susiklosčiusi Vilniaus centre, privertė ne juokais paprakaituoti ir jėgos struktūrų darbuotojus.

Riaušių įkarštis privertė suprakaituoti ir policininkus

Ne tik eiliniai pareigūnai, bet ir jų vadai šiandien išėjo į gatves, kad galėtų būti įvykių įkarštyje ir tiesiogiai vadovauti riaušių malšinimo darbams. Kiti išsijuosę darbavosi štabuose.Visus, kurie dar turi kažkokių blogų minčių ir ketina sugrįžti prie Seimo, noriu paraginti šito nedaryti, – sakė sostinės policijos viršininkas K.Lančinskas.

Kurį laiką netgi mobiliaisiais telefonais policininkams prisiskambinti nebuvo jokių šansų.

Vis tik respublikinės ir miesto policijos vadovybė nuo visuomenės šiandien neatsiribojo – 17.40 val., jau gerokai po valdiškų darbo valandų, Vilniaus policijos būstinėje surengta skubi spaudos konferencija.

Atsakyti į visuomenę dominančius karštus klausimus ryžosi Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Saulius Skvernelis ir Vilniaus policijos naujasis šefas Kęstutis Lančinskas.

„Sulaikytųjų yra berods 82. Nukentėjusių yra 15, iš jų 14 – lengvai“, – pranešė K.Lančinskas. Jo žinomis, vieninteliam sunkiai sužalotojam žmogui „atšoko iš minios mestas butelis nuo sienos ir pataikė į akį“. Nukentėjo ir 4 policininkai. Pastarieji sužeisti lengvai. Anot viršininkų, sužeidimai įvairūs, atsiradę mėtant į juos įvairius daiktus.Minia buvo kurstoma! Kai tik žmonės nusiramindavo, tuoj atsirasdavo papildomas impulsas miniai įaudrinti, – sakė S.Skvernelis.

Anksčiau naujienų portalas 15min.lt skelbė, kad, turimais duomenimis, sunkiai sužaloti keli žmonės – vienam asmeniui nutraukta nosis, kitas neteko dalies ausies, dalies piršto, ne vienam į kūną įstrigo guminė kulka. Naujienų portalas delfi.lt pranešė, kad vienam vyrui nustatyta šautinė žaizda galvoje.

„Peiliai, akmenys, teleskopiniai metaliniai strypai“, – ginklais, kuriais apsirūpinę riaušininkai atėjo prie Seimo, vardijo S.Skvernelis. Jo kolega K.Lančinskas papildė: „Molotovo kokteiliai, dūminiai užtaisai.“

Riaušės vyko stichiškai ar buvo planuotos? „Iš tos informacijos, kurią valdome, sunku pasakyti, mes ją dar analizuosime. Bet galima daryti išvada, kad tai buvo planuota“, – kalbėjo K.Lančinskas.

„Minia žmonių, kuri taikiai reiškė savo įsitikinimus, patraukė mitinguoti prie Vyriausybės, toks ir buvo išduotas leidimas. Bet dalis žmonių niekur eiti nenorėjo, o bandė per įvairius įėjimus įsiveržti į Seimą. Kai jiems nepavyko – susigrupavo prie naujojo pastato. Minia buvo kurstoma! Kai tik žmonės nusiramindavo, tuoj atsirasdavo papildomas impulsas miniai įaudrinti“, – pastebėjimais dalijosi S.Skvernelis.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Žurnalistus salėje pakeitė policininkai.
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Žurnalistus salėje pakeitė policininkai.

Aukšti pareigūnai teigė kol kas neturintys duomenų, jog vienas iš riaušių organizatorių galėjo būti „Fronto“ politinės partijos lyderis Algirdas Paleckis.

Pareigūnai neigė ir kitą versiją – esą nuožmius neramumus išprovokavo patys policininkai. „Tikrai ne! Kol Seimas buvo atakuojamas tik kiaušiniais ir sniego gniūžtėmis, policija aktyvių veiksmų tikrai nesiėmė. Bet kai pradėjo skristi akmenys, dujų, sprogstamieji užtaisai, Molotovo kokteiliai – tik tada policija pradėjo aktyvesnę reakciją“, – aiškino generalinio komisaro dešinioji ranka S.Skvernelis.

Jis tikino, jog policija net nešaudė guminėmis kulkomis, o naudojo tik dujinius užtaisus. Maži apvalūs guminiai rutuliukai, kurių daugybė mėtėsi aplink Seimą, anot komisaro, tėra iš dujinio užtaiso komplekto.

Tramdyti siautėjančių protestuotojų buvo mesta iš viso 511 pareigūnų.

Viešojo saugumo pajėgos dar neatsipalaidavo – rengiamasi galimoms naujoms atakoms. Į Vilnių tebeplūsta pareigūnai iš kitų miestų, net iš Marijampolės.

„Visus, kurie dar turi kažkokių blogų minčių ir ketina sugrįžti prie Seimo, noriu paraginti šito nedaryti“, – sakė sostinės policininkų viršininkas K.Lančinskas.Kodėl pareigūnai nepanaudojo, pavyzdžiui, vandens patrankų?

Ar malšindami neramumus jėgos struktūrų vyrai neperlenkė lazdos? „Noriu padėkoti kiekvienam iš pareigūnų, kolegų, kurie šiandien buvo tarnyboje. Didžiuojuosi taip vyrais!“, – pareiškė komisaras, buvęs kelių policijos vadas S.Skvernelis.

Ar tai reiškia, kad už šiandienos triūsą policininkais gaus premijas? Viršininkai priminė, kad pareigūnai yra davę priesaiką Lietuvai, o šiandien tiesiog atliko savo pareigą.

Vienai žurnalistei per spaudos konferenciją kilo toks klausimas: „O kodėl pareigūnai nepanaudojo, pavyzdžiui, vandens patrankų?“. Vilniaus policijos vadovas neslėpė: „Vandens patrankų mes neturime.“

Aktyvių riaušininkų policija suskaičiavo tris keturis šimtus. Sulaikytiesiems gresia baudžiamoji, mažiau nusižengusiems – administracinė atsakomybė. S.Skvernelis minėjo tarp riaušininkų pastebėjęs ir skustagalvių, vadinamųjų skinhedų.

K.Lančinskas minėjo, kad visos įmanomos sostinės policijos pajėgos yra mobilizuotos, vilniečiams taip pat padeda kolegos iš kitų apskričių. „Esam pasiruošę sustiprintam patruliavimui. Ir ne tik patruliavimui, bet ir reagavimui“, – teigė K.Lančinskas. Jo teigimu, visą naktį dirbs ne ką mažiau pareigūnų, nei jų buvo dieną.

Beje, vos tik baigėsi spaudos konferencija, žurnalistų paprašyta išeiti, nes į salę skubiam pasitarimui rinkosi iš kitų miestų atvykę policininkai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min