Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė: realiai lyčių lygybei ES pasiekti būtini kompleksiški sprendimai

Moterys uždirba mažiau, nei vyrai.
Sauliaus Žiūros nuotr. / Moterys uždirba beveik 18 procentų mažiau už vyrus, skaičiuojant valandinį atlygį.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tik kompleksiškai priimami sprendimai įtvirtinant lyčių lygybę Lietuvoje ir visoje Europos Sąjungoje duos norimų rezultatų, pabrėžė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarydama Europos lyčių lygybės instituto (EIGE) surengtą tarptautinę konferenciją, teigiama Prezidentės spaudos tarnybo pranešime.

„Vyrų ir moterų lygybė yra viena pamatinių teisių, bendra Europos Sąjungos vertybė. Europos Parlamentas ir Taryba lyčių lygybės problemoms skiria išskirtinį dėmesį, tuo tikslu įkurta nauja europinė institucija – Europos lyčių lygybės institutas Vilniuje. Džiaugiuosi, kad Lietuvoje dirbs ar bendradarbiaus geriausi šios srities Europos ekspertai, o jų atliktas darbas, sukaupti praktiniai ir teoriniai tyrimai vaisingai prisidės prie visų mūsų pastangų užtikrinti tikrą, o ne tariamą lyčių lygybę„, – kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentės teigimu, daugiametė Europos Sąjungos šalių statistika rodo, jog spręstinų problemų šioje srityje daug. Moterys uždirba beveik 18 procentų mažiau už vyrus, skaičiuojant valandinį atlygį. Nors aukštąjį mokslą studijuoja daugiau moterų, baigus studijas jų užimtumo lygis yra mažesnis nei vyrų. Darbų ir pareigų naštos pasiskirstymas šeimose yra neproporcingai didelis moteriai. Smurtas šeimoje, skurdo rizika – paliečia abejas lytis, tačiau moteris labiau.

Pasak valstybės vadovės, Lietuva neatsitiktinai tapo pirmąja Baltijos šalimi, kurioje įsteigta ES agentūros būstinė. Lietuvoje daug padaryta siekiant vyrų ir moterų lygybės – nuo lyčių lygybę užtikrinančių įstatymų, lyčių integracijos politikos visais lygiais ir visose srityse iki specifinių priemonių konkrečiai moterų padėčiai gerinti „Teigiami rezultatai jau dabar matomi: moterų užimtumas pastaraisiais metais išaugo, o, kai kuriais duomenimis, jis net viršijo vyrų užimtumą, sumažėjo atotrūkis tarp vyrų ir moterų gaunamo atlyginimo už tą patį darbą. Lietuvoje moterys dažniau nei vyrai baigia aukštąjį mokslą, daugiau gauna magistro diplomų ir apgina mokslinių disertacijų. Jos aktyviai dalyvauja valstybės kūrime ir valdyme, kur kas labiau išaugo jų dalyvavimas versle bei aktyvumas visuomeniniame gyvenime“, – kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentės teigimu, tai džiuginantys faktai, tačiau reikės dar nemažai pastangų, kol šios pažangios tendencijos taps įprastu Lietuvos ir visos Europos Sąjungos standartu. Valstybė vadovė paragino į bendrą veiklą dar aktyviau įsijungti nevyriausybines organizacijas, dirbančias žmogaus teisių, švietimo, užimtumo, sveikatos ir kitose srityse.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min