Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė vetuoja Šilumos ūkio įstatymą, siekdama užkirsti kelią šilumos kainų manipuliacijoms (atnaujinta 14.31 val.)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nepritaria Seimo patvirtintoms Šilumos ūkio įstatymo pataisoms ir grąžina Seimui pakartotinai svarstyti Šilumos ūkio 10 straipsnio pakeitimo įstatymą.

„Seimo priimtos pataisos palieka akivaizdžių spragų šilumos gamybos monopolininkams pelnytis gyventojų sąskaita, nevaržomai didinant šilumos kainą, prisidengus biokuro ir kitų atsinaujinančių šaltinių naudojimu šilumos energijai gaminti. Tokių pataisų inicijavimas ir priėmimas Seime atspindi ne daugumos Lietuvos žmonių, o siaurus šilumos verslo ir jo lobistų interesus", – teigia valstybės vadovė.

Prezidentės nuomone, Šilumos ūkio įstatymas kaip tik turėtų užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimams, įdiegti konkurenciją šilumos gamybos rinkoje, įteisinti energijos šaltinių įvairovę, o tai, kartu paėmus, turėtų sumažinti gyventojams kainas už šildymą. Tuo tarpu Seimo priimtos pataisos, pasak prezidentės, atvertų kelią šilumos monopolį turinčiam verslui iš biokuro gaminamą šilumą pardavinėti tokiomis pačiomis kainomis, kaip ir iš gamtinių dujų pagamintą energiją, nors iš tikrųjų biokuro pagaminta šiluma yra pigesnė nei dujų.

Prezidentė D.Grybauskaitė taip pat nepateisinamu laiko faktą, kad Seimo priimtos pataisos praktiškai reikštų, jog valstybė praranda galimybę ginti gyventojų interesus, efektyviai reguliuodama monopolines šilumos kainas, teigiama pranešime spaudai.

Siekdama užkirsti kelią galimam piktnaudžiavimui valstybės vadovė siūlo savo pataisas, kurios sustiprins šilumos gamybos ir pardavimo kontrolės mechanizmą, o vartotojams garantuos mažesnes kainas. Prezidentė kartu siūlo apsvarstyti platesnę šilumos ūkio reformą, kuri užtikrintų efektyvią konkurenciją ir pakeliamas kainas gyventojams.

Papildyta 14.31 val. Energetikos ministerija pritaria Prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimui vetuoti Šilumos ūkio įstatymo 10 straipsnio pataisas.

„Biokuras yra prioritetas, nes jis mažina priklausomybę nuo dujų ir yra daug pigesnis nei dujos. Tačiau šiuo atveju, prisidengiant geromis biokuro idėjomis, įstatymas buvo sukonstruotas taip, kad iš biokuro pagamintos šilumos kaina galėjo didėti kartu su dujų kaina. Šilumos tiekėjams tai reikštų didelius pelnus vartotojų sąskaita, o vartotojams – nemažėjančias šildymo sąskaitas“, - sakė A.Sekmokas.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min