Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2010 12 23

Psichologė: sutrikus „Skype“ darbui, žmonės pasijuto nesaugūs

Trečiadienio vakarą sutrikęs „Skype“ darbas smogė žmonių saugumo jausmui, teigia Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centro psichologė psichoterapeutė Daiva Balčiūnienė.
Pavadinimas
Pavadinimas / „Skype“ logotipas

„Žmonės linksta į pastovumą, stabilumą. Kompiuteris, kaip ir elektra ar automobilis, yra labai didelė mūsų gyvenimo dalis. „Skype“ yra toks dalykas, kuriuo dabartiniais laikais, kai žmonės gyvena nutolę vienas nuo kito – vaikai Anglijoje, tėvai Vilniuje, viena draugė Šveicarijoje, kita Belgijoje, daugelis naudojasi tiesiog bendraudami“, – naujienų portalui 15min.lt sakė D.Balčiūnienė.

Paklausta, ką reiškia, sutrikus „Skype“ veiklai, kilusi visuotinė panika, pašnekovė aiškino, kad tai nebūtinai yra priklausomybė – tiesiog atėmus iš žmonių galimybę susisiekti vieniems su kitais griuvo kai kurie jų planai, liko nepatenkinti tam tikri poreikiai.

D.Balčiūnienės teigimu, netekus įprasto, dažnai naudojamo dalyko iš rikiuotės tarsi išsimuša žmonių saugumo jausmas. „Jie tiesiog susirūpinę: juk jei tai atsitinka su „Skype“, tai gali atsitikti ir su bankų sistema ar dar kuo“, – kalbėjo psichologė psichoterapeutė.

Ji pabrėžė, kad žmonių nerimą susidarius tokiai situacijai paprastai išsklaido paaiškinimai, kas atsitiko, kada viskas susitvarkys ir kokias alternatyvas jie gali rinktis.

„Aišku, yra žmonių, kurie priklausomi nuo kompiuterio, kurie ištisai sėdi „Skype“, „Facebook“ ar dar kur nors. Ši situacija jiems yra kaip abstinencija. Bet tokių žmonių dalis, manau, yra mažesnė“, – kalbėjo psichologė psichoterapeutė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius