Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Religinėms bendruomenėms už prarastą turtą – 13 mln. litų

Kryželis
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Kryželis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Išpirkti prarastam religinių bendruomenių nekilnojamajam turtui Vilniaus ir Kauno miestų bei Mažeikių rajono savivaldybėms šiemet bus skirta daugiau nei 13 mln. litų.

Daugiausia – 12,5 mln. – bus skirta Vilniaus savivaldybei, 555 tūkst. – Kauno miesto, 61 tūkst. – Mažeikių rajono savivaldybei.

Vilniaus savivaldybės Teisės departamento direktorius Egidijus Vilkickas BNS sakė, kad lėšos bus skirtos išpirkti prarastam karaimų religinės bendruomenės, Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos, Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčios ir Vilniaus arkivyskupijos nekilnojamajam turtui.

„Kompensuojama už pastatus, kuriuos religinės bendruomenės turėjo iki Antrojo pasaulinio karo, kai buvo nacionalizuota“, – sakė E.Vilkickas.

Pasak Finansų ministerijos, iš viso Vilniaus savivaldybė prarastam turtui kompensuoti prašė 18,7 mln. litų.

„Šiandien valstybės įsipareigojimų bendra suma visoms šioms religinėms bendruomenėms yra apie 20 mln. litų. Skyrė 12 mln. litų, tai bus visoms paskirstyta proporcingai pagal turimus skolų dydžius. Pavyzdžiui, karaimų religinei bendruomenei priklausytų 1,3 mln. litų. Kadangi bendra suma yra 12 mln., tiek jiems skirta nebus. Matyt, bus skirta proporcingai mažesnė dalis“, – aiškino E.Vilkickas.

Tikslių kompensacijų dydžių, kurios galėtų būti išmokėtos iš skirtų 12,5 mln. litų, jis negalėjo nurodyti.

Pasak Vilniaus savivaldybės atstovo, bus kompensuojama už karaimų religinės bendruomenei priklausiusį nekilnojamąjį turtą sostinės Liubarto gatvėje, Stačiatikių arkivyskupijai – už turtą Liepkalnio ir Vytauto gatvėse, evangelikų liuteronų bažnyčiai – už pastatus Vokiečių ir Liejyklos gatvėje.

„Tai yra konkretūs pastatai. Didžioji dalis yra liuteronų bažnyčiai – apie 12 mln. Jiems Liejyklos gatvėje nebuvo grąžintas visas kompleksas pastatų natūra, tai valstybė išperka“, – dėstė E.Vilkickas.Teoriniu lygmeniu įsakymas gali būti, bet gal faktiškai lėšų nebus biudžete.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė gegužės 11 dieną pasirašė įsakymą, kuriuo šių lėšų skirstymas numatytas 2010 metams, tačiau E.Vilkickas nežinojo, kada savivaldybė skirtas lėšas gaus.

„Tiksliai to dalyko nežinome, teoriniu lygmeniu įsakymas gali būti, bet gal faktiškai lėšų nebus biudžete. Valstybė yra įsipareigojusi grąžinti per 20 metų, jei turės galimybių, ir anksčiau grąžins. Jei turi galimybę, gali (per šiuos metus – BNS) ir atiduoti. (...) Valstybė yra suinteresuota atiduoti greičiau. Finansų ministerijai paraiškos pateiktos ir pati ministerija sprendžia, kada tas lėšas skirti. Jei jie turi galimybių dabar skirti ir faktiškai jas perves savivaldybei, mes per kelias dienas pervedame religinėms bendruomenėms“, – sakė E.Vilkickas.

Anot jo, iki šiol sostinės valdžia įvairioms religinėms bendruomenėms už prarastą nekilnojamąjį turtą yra išmokėjusi apie 47 mln. litų.

Finansų ministerijos teigimu, prašymus skirti lėšų už prarastą turtą 2010 metams pateikė 3 šalies savivaldybės – Vilniaus ir Kauno miestų bei Mažeikių rajono.

Už Kauno savivaldybei skirtus pinigus bus kompensuojama Kauno arkivyskupijai, o Mažeikių rajono savivaldybė turėtų išpirkti katalikų religinei bendrijai priklausiusį turtą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min