Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rolandas Paksas: Dailis Barakauskas dėl atsistatydinimo su partija nesitarė

Dailis Alfonsas Barakauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dailis Alfonsas Barakauskas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas įteikė atsistatydinimo pareiškimą. Oficialiai skelbiama, kad atsistatydinti jis nusprendė dėl pablogėjusios sveikatos būklės. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo priėmė ministro atsistatydinimą.

Premjeras ministro prašymą patenkino.

Vienas partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovų, parlamentaras Kęstas Komskis 15min.lt sakė, kad ministro atsistatydinimo nereikėtų sieti su neskaidrių Vidaus reikalų ministerijos (VRM) viešųjų pirkimų byla.

„Jis buvo pasakęs anksčiau, kad serga. Aš galiu pasakyti, kad tai yra labai rimtos ligos, dvi operacijos atliktos rimtos“, – sakė jis.

Buvo pasakyta, kad jam jokie įtarimai nepareikšti, nieko nėra žinoma premjerui ir jis gali dirbti. Mes šioje vietoje dedam tašką, mes nematėme, kad jis yra susijęs su įvykiais VRM ir su kitais įvykiais.

Parlamentaras priminė, kad trečiadienį partijos pirmininkas Rolandas Paksas ir premjeras Algirdas Butkevičius sutarė, kad, nepaisant STT ir prokurorų tyrimo, ministras gali eiti pareigas.

„Buvo pasakyta, kad jam jokie įtarimai nepareikšti, nieko nėra žinoma premjerui ir jis gali dirbti. Mes šioje vietoje dedam tašką, mes nematėme, kad jis yra susijęs su įvykiais VRM ir su kitais įvykiais, – sakė K.Komskis. – Reikia pripažinti, žiniasklaidos dėmesys, kurį patyrė paskutines dvi savaites, greičiausiai, nepagerino sveikatos ir jis nutarė trauktis. Bet tai yra asmeninis dalykas“.

Vasarą buvo pranešta, kad ministras guli Santariškių klinikose ir laukia sudėtingos stuburo operacijos. Pastaraisiais metais D.A.Barakauskas ne kartą gulėjo ligoninėje.

„Per daug pasitikėjo komanda“

D.A.Barakauskas buvo per patiklus, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

Kartu jis tikina, kad ministro atsistatydinimas su teisėsaugos tyrimu, aiškinantis galbūt neskaidrius Vidaus reikalų ministerijos pirkimus nesusijęs, – esą ketinimus trauktis ministras yra išsakęs dar iki teisėsaugos kratų ir buvusių ministro komandos narių sulaikymo.

Jis atsistatydinti jau norėjo tada, kai jam buvo padaryta operacija. Dar nebuvo jokių skandalų, nei jų užuomazgų

„Jis atsistatydinti jau norėjo tada, kai jam buvo padaryta operacija. Dar nebuvo jokių skandalų, nei jų užuomazgų tikriausiai, ir tada aš jo paprašiau, kad jisai dirbtų. Vis dėlto gal po operacijos sveikata pagerės, ar tiesiog tam tikrą laikotarpį padirbtų, tiesiog save paanalizuotų, stebėtų“, – ketvirtadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė premjeras.

Jis tikino turintis teisėsaugos patikinimą, kad pirkimų tyrime D.A.Barakauskas nėra įtariamas.

„Jo valdymo stilius yra toks, kad jis labai didžiulius įgaliojimus suteikė ir patarėjams, ir viceministrams, ir, ko gero, per didelis buvo jo pasitikėjimas savo kabinetu. Kai nėra atsiskaitomumo labai griežtai nustatyto pagal tam tikras datas, tai tada, matyt, kai kuriems patinka ir papiktnaudžiauti tarnybine padėtimi“, – sakė A.Butkevičius.

Anot premjero, išsivysčiusiose demokratinėse šalyse didelis pasitikėjimas komanda yra gerai, bet „mūsų valstybėje tikriausiai reikia tam tikros griežtesnės kontrolės“.

Paklaustas, ar naują ministrą skirs „tvarkiečiai“, premjeras sakė, kad apie tai kol kas nekalbėta su partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovybe.

Jo teigimu, vidaus reikalų ministro pareigas laikinai artimiausią savaitę bus pavesta eiti krašto apsaugos ministrui socialdemokratui Juozui Olekui, vėliau šias pareigas laikinai eis socialdemokratas ūkio ministras Evaldas Gustas.

R.Paksas: daėdė žmogų

Ketvirtadienį „Tvarkos ir teisingumo“ lyderis Rolandas Paksas pareiškė, kad ministro atsistatydinimas jam buvo staigmena, jis taip pat priminė, kad pokalbyje su premjeru buvo sutarta, kad D.A.Barakauskas gali dirbti.

„Taip pat kalbėjau su ministru D.A.Barakausku, jo nusistatymas buvo dirbti, šiandien aš išgirdau naujieną, kad dėl sveikatos būklės... Man neetiška būtų kalbėti apie tai, kokios problemos“, – sakė R.Paksas.

Gal yra eilėje kažkas iš konservatorių ar kažkas iš liberalų, kurie norėtų užimti šitą vietą? Sunku pasakyti.

Paklaustas, kaip vertina tai, jog ministras nusprendė atsistatydinti, R.Paksas sakė: „Galiu pasakyti žemaitiškai? Daėdė žmogų“.

Partijos pirmininkas neatsakė, kada partija apsispręs dėl naujo kandidato į ministrus.

R.Paksas aiškino pastaruoju metu girdintis pamąstymų, kad socialdemokratai galbūt ne su ta partija dirba. Esą jeigu anksčiau buvo sukiojamas Darbo partijos stuburas, galbūt dabar atėjo „Tvarkos ir teisingumo“ eilė. „Gal yra eilėje kažkas iš konservatorių ar kažkas iš liberalų, kurie norėtų užimti šitą vietą? Sunku pasakyti“, – sakė jis.

Jis pabrėžė, kad trečiadienį per pokalbį premjeras sakė, jog koalicija dirbs kaip dirbusi.

Atliko kratas, sulaikė politikus ir verslininkus

Generalinė prokuratūra praėjusią savaitę pranešė su Specialiųjų tyrimų tarnyba atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu stambiu mastu siekiant už atlygį daryti įtaką keletui praėjusiais metais VRM vykdytų viešųjų pirkimų. Iš viso buvo sulaikyti penki asmenys, įtariamiamųjų gyvenamosiose vietose ir darbovietėse, taip pat partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinėse atlikta keliolika kratų.

Dviem paroms sulaikyti buvęs vidaus reikalų viceministras „tvarkietis“ Algimantas Juocevičius, buvęs vidaus reikalų ministro D.A.Barakausko  patarėjas Ervinas Raistenskis, žinomas televizijos prodiuseris Rolandas Skaisgirys, kuris, be kita, buvo įvardytas vienu „tvarkiečių“ kandidatų į Vilnius mero postą, taip pat viešosios įstaigos „Pradas media“ direktorius Justinas Garliauskas ir bendrovės „NTService“ vadovas Peisachas Kačerginskis.

Be to, pareigūnai paėmė parlamentaro Rimanto Ručio kompiuterį.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min