Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Saulėtas oras šeštadienį į Kaziuko mugę viliojo minias žmonių

Mugėje netrūksta įdomių reginių ir pirkinių.
15min.lt skaitytojo Tautvydo G. nuotr. / Mugėje netrūksta įdomių reginių ir pirkinių.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Neįtikėtina gausybė Kaziuko mugės lankytojų šeštadienį užplūdo sostinės senamiestį ir Gedimino prospektą.

Daugelis praeivių stebėjosi: „gal čia suvažiavo visa Lietuva“. Nes prasibrauti pro žmonių minią labai sunku. O juo labiau apžiūrėti ant prekystalių išdėliotus gardumynus ar liaudies menininkų dirbinius. Automobiliais – leistinose ir draudžiamose vietose – nustatyti visi aplinkiniai skersgatviai ir kiemai. Nemaža jų dalis šeštadienį rado eismo kontrolės tarnybos baudos lapelius.

Populiariausi pirkiniai, kuriais nešini mugės lankytojai stengėsi prasibrauti pro minią – meduoliai, naminė duona, mėsos gaminiai ir verbos. Šeštadienį jų pasirinkimas žymiai geresnis, nei penktadienį. Tiesa, ne visi lankytojai švytėjo šypsenomis. Kai kurie bambėjo panosėje, kad Kaziuko mugė tėra gera proga brangiau parduotis tas pačias prekes, kuriomis kasdien prekiaujama turgavietėse.

Šiais metais krito į akis du dalykai. Pirmas – kad bent jau dieną labai trūko gyvos liaudiškos muzikos. Vos vienas kitas muzikantas griežė armonika Lukiškių aikštėje, kiek tolėliau smuiką virkdė smuikininkė, mūvinti pirštinės (viena pirštinaitė – nukirptais galais, kad smuikininkė galėtų pirštų galiukais liesti stygas). Paaiškinimas labai paprastas – nors švietė saulė, pavėsyje sąnarius kaustė šaltis ir drėgmė. Nepadėjo nei kava, nei karštas vynas.

Tokios oro sąlygos – pavojingos sveikatai. Iš saulėkaitos pasitraukus į pavėsį, peršalti galima akimirksniu. Tad, pajutę, kad šąla pirštų galai ar krečia drebulys, bent penkiolikai minučių užsukite į artimiausią kavinę, kad normalizuotųsi kraujotaka.

Kita tendencija, kurios neįmanoma nepastebėti – Latvijos prekeivių gausybė. Latviškai kalbančių prekeivių – ne viena palapinė.

Sinoptikai sekmadienį prognozuoja žvarbesnius orus ir stipresnį vėją. Tad šeštadienis, ko gero, taps lankomiausia Kaziuko mugės diena.

Papildyta 18.15 val. Šeštadienio popietę Kaziuko mugėje žmonių jau buvo kur kas mažiau. Ypač pratuštėjo Gedimino prospekto dalis nuo Lukiškių aikštės Seimo ir Žvėryno tilto link. Čia norintys ką nors įsigyti galėjo laisvai prieiti prie palapinių, nestumdomi apžiūrėti ir pasiderėti.

Tiesa, kai kurie pardavėjai sakė geriausias prekes jau pardavę, tad nei šeštadienį vakare, nei sekmadienį kažko ypatingo nebegalėsiantys pasiūlyti. Įvairiaspalves verbas pardavinėjusi moteris sakė, kad šios vilnietiškos puošmenos išties perkamos gana noriai. „Pažiūrėkit, jau beveik tuščia, gražiausias išpardaviau, nebeturėsiu rytojui“, – juokėsi pati verbas rišanti moteris, kuri už savo verbas prašė nuo 5 iki 15 litų.

Panašiai kalbėjo ir kiti verbų pardavėjai – jų palapinės jau irgi buvo tuštokos.

Įvairius skanėstus – sausainius, pyragą, pyragaičius, pardavinėjusi moteris taip pat teigė, kad skųstis nėra ko – šis Kaziukas išties neblogas. „Ryte tik oras labai išgąsdino. O dabar šąla“, – trypčiodami kalbėjo pardavėjai.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min