-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 05 03 /17:09

Seimas nesutinka į įstatymą įrašyti draudimą priekabiauti dėl lyties

Nepaisydami Europos Sąjungos (ES) reikalavimo, Lietuvos Seimo nariai nesutinka, kad į įstatymą būtų įrašytas draudimas priekabiauti dėl lyties. Antradienį parlamentarai atmetė tai numačiusias Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo pataisas. Už jas balsavo 34 politikai, prieš buvo penki, 34 susilaikė. Projektas grąžintas tobulinti.
Dalia Kuodytė
Dalia Kuodytė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Vyriausybė nuo praėjusių metų siekia pataisyti minėtą įstatymą, kad į jį būtų grąžinta iki 2014 metų galiojusi nuostata, draudžianti ne tik seksualinį priekabiavimą, bet ir priekabiavimą dėl asmens lyties darbo vietoje.

Projekte siūlyta įpareigoti darbdavius imtis priemonių, kad „švietimo įstaigų, mokslo ir studijų institucijų mokiniai, studentai ir darbuotojai nepatirtų priekabiavimo ir seksualinio priekabiavimo“.

Taip pat dėl teisinio aiškumo norėta nustatyti, kad diskriminacija dėl lyties apimtų ir moterų diskriminaciją dėl nėštumo ir motinystės (gimdymo ir vaiko žindymo).

Europos Komisija pernai yra pradėjusi prieš Lietuvą pažeidimų procedūrą dėl vilkinimo vykdyti ES direktyvas.

Vyriausybė savo pasiūlymus grindė būtinybe į nacionalinius teisės aktus perkelti ES normas. Tai privalu padaryti iki šių metų gegužės 21 dienos.

Europos Komisija pernai yra pradėjusi prieš Lietuvą pažeidimų procedūrą dėl vilkinimo vykdyti ES direktyvas.

„Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas Petras Gražulis projektą pavadino kvailu.

„Europa eina visiškai kažkokiais klystkeliais, visur įžvelgia žmogaus teises, visur persekiojama, išnaudojama ir pan. Net prekių ir paslaugų sektoriuje būtinai turi būti nepažeidžiamos moters teisės. Aš negaliu suprasti, kaip galima pažeisti teises prekių ir paslaugų sektoriuje? Nebent už kirpimąsi mes, kai kerpamės, turėtume mokėti tiek pat, kiek moterys moka. Bet mes dar turime barzdą... (...) Iki tiek mes prieisime, kad greitai, man atrodo, bus reguliuojama, kiek šeimoje turi gimti berniukų, kiek mergaičių...“, – kalbėjo P.Gražulis.

„Man nėra labai gražu, kai matau, kad moteris vairuoja kombainą arba dirba buldozeriu, traktoriumi. Tai trapi būtybė, jai tikrai turi būti darbas pagal lytį, fizinį pasirengimą“, – sakė jis.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Petras Gražulis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Petras Gražulis

Konservatorius Rimantas Dagys tvirtino, kad balsuoti už projektą negalima, nes neaišku, kas yra priekabiavimas.

Liberalė Dalia Kuodytė atkreipė dėmesį, kad pakeisti įstatymą reikalauja ES teisė.

„Šiuos projektus svarstome nebe pirmą kartą, ir kai girdi diskusijose tokias kalbas, kad iš Europos ateina tokios blogybės kaip žmogaus teisės, tai, man regis, save gerbiantis Europos Sąjungos šalies parlamentaras susilaikyti nuo tokių kalbėjimų“, – tvirtino ji.

Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkė „darbietė“ Zita Žvikienė atkreipė dėmesį, kad draudimas priekabiauti dėl lyties įrašytas į Lygių galimybių įstatymą, todėl, anot jos, sunku suprasti dalies parlamentarų užsispyrimą tokią pat nuostatą įtraukti į Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius