Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo plenarinių posėdžių salę Vytis turėtų papuošti kitais metais

Herbas
BFL/ Karolio Kavolėlio nuotr. / Herbas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimas planuoja įpareigoti Seimo valdybą ir Seimo kanceliariją imtis visų būtinų veiksmų, kad iki kitų metų Kovo 11-osios Lietuvos valstybės herbas būtų nuolat iškabintas ant Seimo plenarinių posėdžių salės herbinės sienos.

Po svarstymo už tai numatantį Seimo nutarimo projektą balsavo visi 65 balsavime dalyvavę Seimo nariai. Tam, kad dokumentas būtų priimtas, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Šį sprendimą Seimas ketina priimti pabrėždamas, kad Lietuvos valstybės herbas Vytis, ištakomis siekiantis XIV amžių, yra ne tik vienas seniausių herbų Europoje, bet ir svarbiausias Lietuvos valstybingumo bei jo tęstinumo simbolis.

Dokumento projekte pabrėžiama, kad Seimo plenarinių posėdžių salė yra pagrindinė valstybės įstatymų leidžiamosios valdžios veiklos erdvė ir kad originaliame šios salės projekte numatyta ir jau įrengta herbinė siena, ant kurios nuo pat pradžių turėjo būti nuolat iškabintas Lietuvos valstybės herbas.

Kaip pažymima nutarimo projekte, pasirinktas kompromisinis Lietuvos valstybės herbo naudojimas ant posėdžių salės tribūnos neatlieka tinkamos reprezentacinės funkcijos.

Svarstomu nutarimo projektu planuojama pasiūlyti Vyriausybei rengiant 2015 metų Valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių įstatymo projektą numatyti Seimo kanceliarijai asignavimus, Lietuvos valstybės herbui nuolat iškabinti ant Seimo plenarinių posėdžių salės herbinės sienos.

Planuojama, kad tai kainuos apie 200 tūkst. litų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min