Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Senjorus suburia nemokama kava

Sekmadienį „Pilies menėje“ kavą gurkšnojusi Birutė Kuliešienė (dešinėje) džiaugėsi netikėtai sutikusi savo buvusią bendradarbę.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Sekmadienį „Pilies menėje“ kavą gurkšnojusi Birutė Kuliešienė (dešinėje) džiaugėsi netikėtai sutikusi savo buvusią bendradarbę.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniuje įpusėjo akcija „Iki pasimatymo prie kavos puodelio“, kurios metu kai kurios sostinės kavinės senjorus vaišina kava arba arbata. Garbaus amžiaus vilniečiai nepraleidžia progos išgerti kavos ir pasižmonėti.

Sekmadienį trečią savaitę iš eilės Vilniaus senjorai užgulė miesto kavines, kur nemokamai buvo vaišinami kava. „Einam kiekvieną sekmadienį. Vieną savaitgalį su lazda vaikščiojau, tai toli nuo namų negalėjau nueiti, bet vis tiek aplankiau vieną kavinę“, – pasakojo sekmadienį iš „Pilies menės“ išeinanti Veronika Chmilevska. „Kai oras gražus, tai labai malonu pasivaikščioti po miestą, išgerti kavos, susitikti su draugais. O ir aptarnavimas kavinėse labai malonus, padavėjai neišskiria mūsų iš kitų klientų“, – jai antrino Janina Dabušinskienė.

Džiaugiasi akcija

Daugiausia iš spaudos apie akciją sužinoję senjorai kavinėse sekmadieniais sako patiriantys malonių įspūdžių. „Štai atėjau ir sutikau seną draugę – prieš daugelį metų dirbome tame pačiame universitete. Visai nesitarėme dėl susitikimo“, – džiaugėsi Birutė Kuliešienė.

Prie gretimo staliuko arbatą gurkšnojusi Antanina Milinavičienė sakė, į kavinę užėjusi po bažnyčios: „Į bažnyčią einam rytais, tai paskui ir į kavinę užsukam“. Paklausta, ar šiaip vaikšto į kavines, kai už kavą ar arbatą tenka susimokėti, A.Milinavičienė sakė kartais užsukanti: „Einam, einam... pasėdim. O ką mums senoms daryti?“.

Prie gretimo staliuko kavos užsisakiusios draugės Irena ir Liucija sakė šiaip į kavines nevaikštančios, tačiau akcijos metu proga būtinai pasinaudojančios. „Šiaip nenueinam į kavines, o dabar, kai yra proga, tai susitarusios einam, susitinkam, pakalbam, pabendraujam, dar sutinkam ką nors iš pažįstamų. Esam labai patenkintos, tik galėtų akcija ilgiau tęstis“, – sakė ponia Irena.

Kaimynystėje gyvenančios moterys pasakojo susipažinusios prieš keletą metų vykusioje tokioje pačioje akcijoje. Abi jos džiaugėsi šiųmetės akcijos aptarnavimu ir patiekiama kava: „Kava labai skani, gardi, karšta. Kartais net su pienu duoda.“ Ponia Liucija pastebėjo, kad vykdoma akcija yra puiki proga susipažinti su Vilniaus kavinėmis. „Kažkada jau anksčiau buvau pagalvojusi, kad reikėtų geriau žinoti kavines, kad kai reikės ką nors ne vietinį nusivesti, žinočiau, kur eiti“, – sakė ji.

Nuostolių nepatiria

Pirmą kartą nemokamos kavos akcija senjorams buvo suorganizuota prieš devynerius metus. Šiemet senjorai 16-oje Vilniaus kavinių nemokama kava ar arbata vaišintis gali keletą valandų kiekvieną sekmadienį iki gegužės 9 d.

Sostinės centre įsikūrusios kavinės „Pilies menė“ direktorė Ramunė Giknienė sakė, kad per senjorams skirtas porą valandų kavinėje apsilanko apie 80 senolių. „Mes senjorus priimame nuo 11 iki 13 val. Jiems šis laikas patogus – po mišių“, – teigė R.Giknienė. Anot jos, nors pagal akcijos taisykles senjorai turėtų padavėjui parodyti pensininko pažymėjimą, aptarnaujantis personalas, pamatęs, kad prie staliuko prisėda senjoras, iš karto neša jam kavą, net neklausia, ar turi jis pažymėjimą.

„Senjorai lankosi aktyviai. Vieni ateina susiorganizavę grupelėmis, kiti – pavieniui ir čia susiranda draugų“, – pasakojo kavinės direktorė.

Nuo 10 iki 12 val. senjorus kava vaišinančios kavinės „Cozy“ vykdomoji direktorė Milda Marčiukaitytė taip pat teigė sulaukianti nemažai senjorų. „Kai jie sueina čia būna labai smagu. Visiškai nesijaučia to lietuviams būdingo drovumo. Senjorai susėda, visai nesvarbu su pažįstamais ar nepažįstamais, plepa, geria kavą. Išsitraukia ir savo atsineštą sausainuką, saldainiuką ar net sumuštinį“, – teigė M.Marčiukaitytė. Jos tvirtinimu, kavinė nepatiria jokių nuostolių dėl kelių dešimčių puodelių juodos ar baltos kavos sekmadieninės akcijos metu.

Pilies gatvėje ir prekybos centre „Panorama“ senjorus priimanti kavinė „Soprano“ leidžia senoliams pasirinkti tokią kavos rūšį, kokios jie pageidauja. „Gali gerti ir americano, ir espresso, ir arbatą. Ko paprašo, tą ir duodame“, – teigė „Soprano“ kavines valdančios bendrovės „Itališkas skonis“ komercijos direktorė Asta Juodinytė.

Užupyje įsikūrusios „Itališkos vyninės“ administratorė Ana sakė, kad ir čia sekmadieniais netrūksta senjorų. „Per keletą savaitgalių jau pastebėjome, kad ateina tie patys senjorai. Matyt, arba netoliese gyvena, arba iš bažnyčios einant užsuka“, – sakė ji.

Komentarai
Šioje istorijoje Kava, Artūras Zuokas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min