2010 10 25

Smiltynėje jėgas išbandė orientavimosi sporto entuziastai

Spalio 23-24 dienomis Klaipėdoje, Smiltynėje vyko tarptautinės orientavimosi sporto varžybos „Baltijos šalių jaunimo taurė 2010“. Šiose varžybose dalyvavo per du šimtus stipriausių jaunųjų sportininkų iš Švedijos, Suomijos, Lenkijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos.
Estafečių nugalėtojai.
Estafečių nugalėtojai. / Grukas.lt nuotr.
Temos: 1 Smiltynė

Šeštadienį vykusioje ilgoje distancijoje puikiai pasirodė Lietuvos atstovė Aušrinė Kutkaitė, kuri merginų jaunimo grupėje įveikusi 8,7 kilometrų 20 kontrolinių punktų trasą tapo nugalėtoja ir savo artimiausią varžovę aplenkė 43 sekundėmis.Kitose amžiaus grupėse Lietuvių pasiekimai buvo kuklesni.

Sekmadienį sportininkai varžėsi mišrioje estafetėje, kurioje kiekvienai šaliai atstovavo 5 komandos, sudarytos iš įvairaus amžiaus grupių 5 sportininkų. Iš viso varžėsi net 35 komandos. Po atkaklios kovos trasoje nugalėjo pietų Švedijos I komanda, estafetę įveikusi per 2 valandas 29 minutes ir 20 sekundžių.

2-ąją vietą užėmė Latvijos I komanda, 3-iąją vietą pelnė Estijos I komanda. Geriausiai pasirodžiusi lietuvių I komanda kurią sudarė Ona Jaugėlaitė, Arnas Kavolynas, Algirdas Bartkevičius, Milda Radzivonaitė, Aušrinė Kutkaitė ir Martynas Stanys, užėmė 6 vietą, nuo nugalėtojų atsilikusi 12 minučių ir 25 sekundes.

Po dviejų varžymosi dienų bendroje komandinėje įskaitoje nugalėtojais tapo latviai, II vieta atiteko estams, III – pietų Švedijos komandai. Lietuviai užėmė 4-ąją vietą.

Šiomis varžybomis pagrindinį vasaros orientavimosi sporto sezoną baigė ne tik Lietuva, bet ir daugelio kitų šalių atstovai.