Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Socialdemokratai prašo prezidento vetuoti Energetikos ministerijos steigimą

Zigmantas Balčytis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Zigmantas Balčytis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Socialdemokratų partijos frakcija prašo Lietuvos Respublikos prezidento nepasirašyti Seimo priimtų įstatymų, reglamentuojančių naujos Energetikos ministerijos steigimą.

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos manymu, naujos Energetikos ministerijos steigimas pareikalaus papildomų valstybės lėšų, nes reikės daliai darbuotojų išmokėti išeitines išmokas, atsiras kitų neišvengiamų išlaidų – iškabų, teisės aktų keitimas, be to, kiltų neaiškumų dėl atsakingos už Europos Sąjungos paramos konkretiems ūkio sektoriams planavimą ir naudojimą institucijos pavadinimo pakeitimo.

Dabartinė Ūkio ministerija yra atsakinga už Lietuvos Respublikos energetinį ūkį ir, jeigu reikia stiprinti šį darbo barą, tai galima daryti  nesukūrus atskiros ministerijos. Priėmus šį sprendimą, po reorganizacijos likusios Ūkio ministerijos dalies funkcijos sumažėtų, todėl bandoma būsimai ministerijai priskirti jai nebūdingas funkcijas, pavyzdžiui, reguliuoti šilumos ar elektros kainas, nors už tai atsakinga nepriklausoma komisija, kuruoti namų renovavimą, nors tai yra Aplinkos ministerijos funkcijos, o iš Socialinių reikalų ir darbo ministerijos perimti darbo ir užimtumo funkcijas.

„Esame įsitikinę, kad naujos Energetikos ministerijos steigimas yra veiksmas, didinantis biurokratiją bei valstybės išlaidas, neprisidedantis prie Lietuvos žmonių gerovės“, – tvirtina Seimo LSDP frakcijos seniūnas Zigmantas Balčytis.

Todėl Seimo socialdemokratai prašo prezidento grąžinti Seimui iš naujo svarstyti Energetikos ministerijos steigimo įstatymą bei su juo susijusius įstatymus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min