Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Švietimo ir mokslo ministerija skyrė finansavimą užsienio lietuvių švietimo projektams

Tūkstantinis Dainų šventės choras suvienys viso pasaulio lietuvius.
Dainų šventės organizatorių nuotr. / Pasaulio lietuviai dainų šventėje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Švietimo ir mokslo ministerija paskelbė, kad bus finansuojami 33 projektai dvylikoje pasaulio šalių. Daugiausiai – Jungtinėse Amerikos Valstijose, Airijoje, Norvegijoje ir Rusijoje (Karaliaučiaus srityje). Konkursui viso pateiktos 42 paraiškos.

„Remdami lituanistinį ugdymą sudarome sąlygas užsienio lietuvių jaunimui palaikyti ryšius su Lietuva: per kalbą, istoriją ir kultūrą stiprinti bei puoselėti lietuvybę, jaustis savo tėvynės dalimi”, – sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Finansavimas skirtas projektams, orientuotiems į ilgalaikę ir tęstinę lituanistinę veiklą, į lituanistinio švietimo plėtrą, mokymo priemonių atnaujinimą, kalbos ir etnokultūros mokymą. Bus atnaujinta lietuviškos mokyklos veikla Austrijoje, plečiamas lituanistinis mokymas Brazilijoje ir Australijoje, naujomis mokymo priemonėmis apsirūpins lituanistinės mokyklos Rusijoje, Airijoje, Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje, Danijoje, Islandijoje ir JAV. 

Šiuo metu 31 pasaulio šalyje veikia daugiau nei 160 neformaliojo ugdymo įstaigų – lituanistinių mokyklų.

Tai jau antrasis Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuotas lituanistinio švietimo projektų konkursas 2014 metais. Pirmajam konkursui – vykdyti mokytojų ir mokinių mainų programas, organizuoti pedagogų kvalifikacijos tobulinimą, pažintines edukacines keliones į Lietuvą, rengti tautines šventes, lituanistinius konkursus ir olimpiadas – buvo pateiktos 67 paraiškos. Finansuoti 54 projektai iš aštuoniolikos pasaulio šalių. Užsienio lietuvių organizacijoms tąkart skirta per 413 tūkst. litų.

Tokius konkursus Švietimo ir mokslo ministerija planuoja skelbti ir kitais metais.

Šiuo metu 31 pasaulio šalyje veikia daugiau nei 160 neformaliojo ugdymo įstaigų – lituanistinių mokyklų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min