Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius: ataskaitoje apie CŽV kalėjimus nėra nieko „ypač vertingo“

Remigijus Šimašius – teisingumo ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Remigijus Šimašius – teisingumo ministras
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius nemato priežasčių, kodėl derėtų neviešinti Europos Tarybos komiteto ataskaitos, kurioje pateikiamos išvados apie Lietuvoje galimai veikusius JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimus. Tačiau jis tvirtina, kad jose nėra „nieko skandalingo ar ypač vertingo“.

Teisingumo ministerija ketvirtadienį patvirtino, kad Lietuva gavo minėtas vietas lankiusio Europos Tarybos komiteto prieš kankinimus ir kitokį nežmonišką, žiaurų ar žeminantį elgesį ar baudimą ataskaitą. Anot R.Šimašiaus, dabar pagal procedūras Lietuva turi per 3 mėnesius „atsakyti į keliamus klausimus“.

„Lietuvoje tradiciškai susiklosčiusios procedūros, kad pavienės insitucijos, su kurių veikla tai yra susiję – Kalėjimų departamentas, Policijos departamentas, kai kuriais atvejais, ko gero, ir Valstybės saugumo departamentas – per tuos 3 mėnesius galės pasakyti, ką jos mano apie atskiras raporto dalis. Kol kas nemačiau jokios priežasties, kodėl ta ataskaita turi būti nevieša“, – sakė ministras. Tiesa, pasak R.Šimašiaus, jeigu kuri nors institucija įvardys priežasčių, kurios „Vyriausybei pasirodys rimtos“, informacija gali būti neatskleista. 

„Bet aš priežasčių neviešinti nemačiau, tačiau reikia 3 mėnesius palaukti“, – kalbėjo R.Šimašius.

Tokiose bylose būtinas visų suinteresuotų šalių bendradarbiavimas. Deja, turiu apgailestauti, kad JAV pozicija yra iš viso niekada neviešinti ir nekomentuoti dalykų, susijusi su CŽV veikla, – sakė R.Šimašius.Ministras sakė dar nespėjęs perskaityti atasakitos, tačiau, jo žiniomis, „nieko skandalingo ar ypač vertingo, kad kas nors ktų ypatingų vertinimų, ten nėra“.

Kalbėdamas apie pačią galimų CŽV kalėjimų bylą R.Šimašius apgailestavo, kad šioje srityje JAV visiškai atsisako bendradarbiauti. Tai mažina tikimybę, kad kada nors pavyks išsiaiškinti tiesą. 

„Tokiose bylose būtinas bendradarbiavimas visų suinteresuotų šalių. Deja, turiu apgailestauti, kad JAV pozicija yra iš viso niekada neviešinti ir nekomentuoti dalykų, susijusių su CŽV veikla“, – sakė R.Šimašius.

Vyriausybei apsisprendus, ar viešinti ataskaitas, Lietuva turės pateikti ir ataskaitą dėl Europos Tarybos komiteto rekomendacijų įgyvendinimo.

Birželį R.Šimašius patvirtino, kad minėto komiteto nariai aplankė „vietas ir kalbėjo su susijusiais asmenimis ir tyrėjais, kiek tai yra susiję su tariamai CŽV buvusiomis kalinimo įstaigomis Lietuvoje“.

Birželį į Lietuvą atvykusio komiteto nariai taip pat vertino, kaip vykdomos po 2008-ųjų vizito pateiktos rekomendacijos dėl žmogaus teisių užtikrinimo Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose ir policijos areštinėse.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min