Teisininkai abejoja, ar galima seksualiniams nusikaltėliams taikyti cheminę kastraciją

BNS
 
Drąsiaus Kedžio palaikymo akcija.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr.  / Drąsiaus Kedžio palaikymo akcija.
 
Didinti straipsnio tekstą Mažinti straipsnio tekstą

Europos teisės departamento ekspertai abejoja, ar lytinį potraukį mažinančių medicinos priemonių prievartinio naudojimo įteisinimas už žaginimą, prievartavimą ar mažamečių tvirkinimą nuteistiems asmenims būtų proporcinga priemonė.

Europos teisės departamentas prie Teisingumo ministerijos tokią išvadą pateikė pirmadienį, vertindamas trijų Seimo narių siūlomą Baudžiamojo kodekso pataisų projektą. Pagal jį „įpareigojimas naudoti lytinį potraukį mažinančias medicinines priemones“ būtų viena iš baudžiamojo poveikio priemonių, kurios gali būti taikomos su bausme.

Tokią priemonę teismas galėtų skirti asmenims, nuteistiems už išžaginimą, seksualinį prievartavimą, priekabiavimą ir mažamečio asmens tvirkinimą.  Europos teisės departamentas pažymėjo, kad pagal tarptautines normas tokia priemonė galėtų būti taikoma tik sutinkant nuteistajam.

Išvadoje teigiama, kad projektas kelia abejonių „dėl siūlomos priemonės pagrįstumo, tinkamumo ir proporcingumo“, nes seksualiniai nusikaltimai ne visada įvykdomi dėl padidėjusio lytinio potraukio.

„Keltinas klausimas, ar įpareigojimas naudoti lytinį potraukį mažinančias medicinos priemones būtų tinkama ir proporcinga priemonė. Kitaip tariant, mūsų nuomone, kiekvienu atskiru atveju reikia išsamių tyrimų, kurie galėtų pateikti atsakymą dėl tokio asmens elgesio priežasčių“, – sakoma Europos teisės departamento išvadose.

Teisininkų teigimu, tokie nusikaltimai gali būti įvykdomi sutrikus asmens psichikai ir užvaldžius nekontroliuojamam norui demonstruoti valdžią kito asmens atžvilgiu ir panašiai.

„Tokiu atveju asmeniui reikalinga nuodugni psichikos specialistų pagalba ir (arba) gydymas, o ne įpareigojimas naudoti tiesiog lytinį potraukį mažinančias priemones. Kitaip tariant, tokios priemonės turėtų būti griežtai individualizuotos, o ne taikomos tiesiog todėl, kad asmuo įvykdė LR BK XXI skyriuje numatytą veiką, neatsižvelgiant į tai, kad tokio nusikalstamo elgesio priežastys galbūt yra visai ne dėl padidėjusio lytinio potraukio“, – teigia Europos teisės departamentas.

Anot išvadų, sprendžiant, ar asmeniui reikia tokio pobūdžio gydymo, net jei jis sutinka, turėtų dalyvauti psichoanalizės specialistai, kurie galėtų pateikti kvalifikuotą išvadą dėl konkretaus asmens elgesio priežasčių ir rekomenduoti skirti tokias priežastis šalinančią pagalbą bei gydymą.

Baudžiamojo kodekso pataisų projektą pateikė Seimo nariai Petras Gražulis, Petras Auštrevičius ir Rima Baškienė. 

 
 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 
 

Naujausi komentarai

VETERINORIUS   IP: 78.59.7.6 Netinkamas komentaras

NU tai tokia nesudetinga operacija , kad atlikti reikalui esant pajegtu bet koks isiutes lietuvaitis ,,,,, O tokiu juk matote ,,,Tukstanciai ,,, ,,,GI TIRTANCIU IS BAIMES PACIANTU TIK DESIMTYS , NU , SIMTAI ,,, NER KO MUMS NUSIMINT , YRA KO JIEMS DREBET ,,,,

ABDULA   IP: 78.59.7.6 Netinkamas komentaras

JEIGU negalima pedikams , galima patiems teisininkams ,,, Manau Kastruotas teisejas aistru maziau tures ivertindamas dabar neivertinamas bilas ,,,

x  IP: 85.206.52.17 Netinkamas komentaras

Na tai kaip sau nuosprendi ar draugams parinksi...

Pedofilai valdo  IP: 78.60.188.33 Netinkamas komentaras

Aš irgi už chirurginė kastraciją . Nors greičiau bus atpjauti rutiliukus.Juokių teisių išgamoms !!!

susirupinus  IP: 87.247.90.213 Netinkamas komentaras

na jau virs visko,jiemat dar abejoja,o jau sian vel per tv rode kaip surengus pasala viena pedofila pavyko sulaikyti,o kiti 6liko nezinomi ir visi jie trosko vieno susitikti su 12METU MERGYTE!!! tai cia normalu? Normalus toks vyru kurie nenulaiko savo sysalu kelnese elgesys? Juos reiketu bausti paci griesciausia kokia tik imanoma bausme,jeigu tokios nera reikia sugalvoti nauja.Nes nebesinori vaiku palikti be prieziurs

Skaityti visus komentarus (34)

Tavo komentaras

"keiksmažodžiai" =
Švedijai „Eurovizijoje“ atstovaus egzotiškoji Loreen 

„Eurovizijos“ favorite laikoma švedė Loreen užsitraukė Azerbaidžano valdžios nemalonę

Specialiai Žmonės.lt iš Baku... 38 ZMONES.LT

TAIP PAT SKAITYKITE: Azerbaidžane Eurovizijos festivalio išvakarėse suimta 30 žmonių 1

Liudytojų apsauga: kalėjimas be grotų 

Liudytojų apsauga: kalėjimas be grotų

Skaitykite daugiau... (ATNAUJINTA: 17.01) 234SKAITYKITE LAIKRAŠTYJE

TAIP PAT SKAITYKITE: Nužudytos Violetos Naruševičienės dukra Vokietijoje yra gyva ir sveika 78

Savaitgalio orai: šiluma traukiasi, bet skėtis nebūtinas 

Savaitgalio orai: šiluma traukiasi, bet skėtis nebūtinas

Skaitykite daugiau...

Kelios nenuglūdinto Batumio brilianto briaunos: viešnamis, Dima, delfinai, miesto gėrybės ir skurdas 

Kelios nenuglūdinto Batumio brilianto briaunos: viešnamis, Dima, delfinai, miesto gėrybės ir skurdas

Skaitykite daugiau... 1

Susidūrusi su „Subaru“ Vilniuje nukentėjo motociklininkė  

Susidūrusi su „Subaru“ Vilniuje nukentėjo motociklininkė

Skaitykite daugiau... 2

Po kritikos dėl apkramtytų nagų, Britney Spears pasidarė nepriekaištingą manikiūrą 

Po kritikos dėl apkramtytų nagų, Britney Spears pasidarė nepriekaištingą manikiūrą

Skaitykite daugiau... 8 ZMONES.LT

Palaikymo komandos šokėjų atrankoje sužibo 55-erių močiutė 

Palaikymo komandos šokėjų atrankoje sužibo 55-erių močiutė

Skaitykite daugiau...

Kylie Minogue pasiekė „Twitter“ rekordą, o naujausiame vaizdo klipe įrodė, kad vis dar yra labai seksuali 

Kylie Minogue pasiekė „Twitter“ rekordą, o naujausiame vaizdo klipe įrodė, kad vis dar yra labai seksuali

Skaitykite daugiau... ZMONES.LT

Jokių apsaugų nenaudodamas prancūzas užkopė į 231 metro aukščio pastatą 

Jokių apsaugų nenaudodamas prancūzas užkopė į 231 metro aukščio pastatą

Skaitykite daugiau...

Žinios apie į NBA besibeldžiantį Mindaugą Kupšą: daugiau trūkumų nei privalumų 

Žinios apie į NBA besibeldžiantį Mindaugą Kupšą: daugiau trūkumų nei privalumų

Skaitykite daugiau... 1 SPORTAS

  

Penkių lietuvių gyvybes nusinešęs sprogimas Didžiojoje Britanijoje pripažintas nelaimingu atsitikimu

Teisėjas pareiškė, kad jeigu nors vienas iš Lietuvos piliečių būtų išgyvenęs, jam reikėtų atsakyti už nelegalią veiklą... 1

Avarijos vietoje 

Vilniuje apsivertė girto vairuotojo automobilis, nukentėjo pats avarijos kaltininkas

Skaitykite daugiau... 1

Laimutė Stankūnaitė: Emigruosime, jei neliks kitos išeities 

Laimutė Stankūnaitė: „Emigruosime, jei neliks kitos išeities“

Skaitykite daugiau... 129

Kosminės stoties roboto ranka sugriebė iš Žemės atskriejusią kapsulę „Dragon“ 

Kosminės stoties roboto ranka sugriebė iš Žemės atskriejusią kapsulę „Dragon“

Skaitykite daugiau...

Pridėti naujų judesių žadantis Donatas Montvydas jau išmėgino sceną kaip finalininkas 

Donatas Montvydas finaliniame pasirodyme demonstruos daugiau scenos judesių

Specialiai 15min.lt iš Baku... (ATNAUJINTA: 20.11) 19

Europos plaukimo čempionate Vytautas Janušaitis penktadienį nestartavo, kiti lietuviai liko toli nuo lyderių 

Europos plaukimo čempionate Vytautas Janušaitis penktadienį nestartavo, kiti lietuviai liko toli nuo lyderių

Skaitykite daugiau... 1 SPORTAS

 „Purvaspirdžio“ turnyras Druskininkuose 

Mindaugas Stasiulis dirigavo purvaspirdžiui Druskininkuose

Skaitykite daugiau... 1 ZMONES.LT

  
Borjomi
Pagaminta 15min
  
  
  
Dienos horoskopai
 
Avinas
(03.21-04.20)
 
Jautis
(04.21-05.22)
 
 
Dvyniai
(05.23-06.21)
 
Vėžys
(06.22-07.22)
 
 
Liūtas
(07.23-08.22)
 
Mergelė
(08.23-09.22)
 
 
Svarstyklės
(09.23-10.22)
 
Skorpionas
(10.23-11.22)
 
 
Šaulys
(11.23-12.21)
 
Ožiaragis
(12.22-01.20)
 
 
Vandenis
(01.21-02.19)
 
Žuvys
(02.20-03.20)
 

Lėktuvų bilietai