Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas leido suimti Visagino merę Dalią Štraupaitę

Visagino rajono merė Dalia Štraupaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Visagino rajono merė Dalia Štraupaitė
Šaltinis: BNS, 15min.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Visagino savivaldybės merė Dalia Štraupaitė atsidūrė už grotų. Politikei pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba. Namuose ir darbo vietoje buvo atliktos kratos. Trečiadienį politikė atvesta į Panevėžio teismą. Pastarasis patenkino prokuratūros prašymą ir skyrė įtariamajai suėmimą 1 mėnesio laikotarpiui.

16.06 val. „Trečiadienį teismas patenkino Panevėžio apygardos prokuratūros prašymą ir leido suimti Visagino savivaldybės merę, įtariamą piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi.  Ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi Visagino savivaldybėje pradėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai“, – teigiama Generalinės prokuratūros pranešime.

Antradienio vakarą Visagino merės ir dar kelių darbuotojų kabinetuose buvo atliktos kratos. Teigiama, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai lankėsi ir įtariamųjų namuose.

Darbo vietoje apklaustas buvo ir Visagino savivaldybės administracijos direktorius „darbietis“ Virginijus Bukauskas, bet jis nebuvo sulaikytas ir trečiadienį yra darbe.

STT situacijos nekomentuoja.

Sustabdyta D.Štraupaitės narystė partijoje

55 metų D.Štraupaitė yra Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovė, šios politinės jėgos pirmininko Vilniaus mero Artūro Zuoko pavaduotoja.

Darbo vietoje apklaustas buvo ir Visagino savivaldybės administracijos direktorius „darbietis“ Virginijus Bukauskas, bet jis nebuvo sulaikytas.

Vos sužinojusi apie D.Štraupaitės sulaikymą partija jos narystę sustabdė, 15min.lt pranešė Lietuvos laisvės sąjungos pirmininko pavaduotojas Miroslavas Monkevičius.

„Jokios papildomos informacijos mes šiuo metu tikrai neturime. Atsižvelgiant vien į tai, kad tokia informacija apie jos sulaikymą yra pasirodžiusi, jos narystė partijoje ir kartu visos pareigos partijoje yra sustabdytos“, – sakė M.Monkevičius.

Kabinete atliko kratą

Visagino vicemerė socialdemokratė Elena Čekienė BNS sakė, kad pareigūnai antradienį atkilo kratą D.Štraupaitės kabinete.

Vicemerė teigė, kad antradienį D.Štraupaitė iš savivaldybės išėjo lydima teisėsaugos pareigūnų ir nuo to laiko su mere ji nebendravo. Ji sakė neturinti informacijos, kur yra merė, ar jai pareikšti įtarimai. Merės telefonas išjungtas.

„Tikimės sulaukti kokios nors informacijos, tiesiog nežinome, kaip fiksuoti jos darbo valandas, bet kol kas neturime informacijos“, – teigė vicemerė.

E.Čekienė sakė neturinti informacijos apie tai, kad merės namuose ar ūkyje darbo savivaldybėje valandomis galėjo dirbti savivaldybės personalas.

„Aš tokios informacijos neturėjau, kadangi mano sritis yra socialiniai klausimai, medicina, švietimas, kultūra, ryšiai su užsieniu, jaunimo klausimai, tai aš tikrųjų ūkiniais reikalais neužsiimu. Jeigu atvirai, kai (antradienį) ryte atėjau į darbą ir kabinetą tuo metu kaip tik plombavo, be abejonės, tai buvo šokas mums visiems, netikėta ir nelaukta“, – aiškino vicemerė.

Administracijos direktorius tik apklaustas

Ji sakė, kad už ūkinius klausimus atsakingas administracijos direktorius „darbietis“ Virginijus Andrius Bukauskas. Su juo BNS antradienį ir trečiadienį susisiekti nepavyko.

Pareigūnai įtaria, kad Visagino savivaldybės darbuotojai, vykdantys ūkio darbus savivaldybėje, galėjo neatlygintinai atlikti remonto ir kitus ūkio darbus vieno iš savivaldybės vadovų asmeninėse patalpose.

Ketvirtadienį šaukiamas eilinis Visagino tarybos posėdis. Merei nedalyvaujant jam turėtų pirmininkauti E.Čekienė.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi Visagino savivaldybėje, antradienį pranešė STT. Pareigūnai įtaria, kad Visagino savivaldybės darbuotojai, vykdantys ūkio darbus savivaldybėje, galėjo neatlygintinai atlikti remonto ir kitus ūkio darbus vieno iš savivaldybės vadovų asmeninėse patalpose.

Antradienį ikiteisminį tyrimą kontroliuojanti Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Aurelija Gališanskytė BNS sakė, kad piktnaudžiavimu įtariami aukščiausi savivaldybės vadovai, tačiau ji nesukonkretino, ar kalbama apie merę D.Štraupaitę, ar apie administracijos direktorių V.A.Bukauską. Abiejų šių savivaldybės vadovų antradienio popietę darbo vietoje nebuvo, BNS informavo savivaldybėje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min