Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Urėdijoms gali tekti mokėti milijonines baudas už prastą gaisrų stebėjimo sistemą

Dega miškas
Psk. D.Stanaičio nuotr. / Dega miškas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) sprendžia, ar taikyti sankciją miškų urėdijoms, netinkamai įdiegusioms automatinę gaisrų stebėjimo sistemą.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) yra pasiūliusi urėdijas įpareigoti grąžinti ketvirtadalį projektams išmokėtos Europos Sąjungos paramos – jei ŽŪM tam pritartų, grąžintina suma siektų 6,75 mln. litų.

Žemės ūkio ministerijos Teisės departamento direktorius Andrius Burlėga teigia, kad šiuo metu ministerijos įgaliotas pažeidimų kontrolierius atlieka tyrimą, siekdamas įsitikinti, ar pagrįstai nustatytas pažeidimas ir NMA siūlomas sprendimas dėl sankcijų.

Ministerija informaciją iš NMA gavo liepos 7 dieną, kontrolierius tyrimą turėtų atlikti per 20 darbo dienų.

„Dėl didelės pateiktų dokumentų apimties šis terminas gali būti pratęstas“, – teigė A.Burlėga. Jo komentarą BNS perdavė ministerijos Tarptautinio bendradarbiavimo ir viešųjų ryšių skyrius.

Atlikęs tyrimą kontrolierius pažymą pateiks žemės ūkio ministro įsakymu sudarytai komisijai, kuriai priskirta svarstyti su pažeidimais susijusius klausimus. Ši komisija ne vėliau kaip per penkias darbo dienas nuo šios pažymos gavimo turėtų priimti sprendimą.

„Norėtume pabrėžti, kad Žemės ūkio ministerijoje gauti VĮ miškų urėdijų pažeidimai bus tiriami teisės aktų nustatyta tvarka ir terminais – tai nėra politinis sprendimas ir ministrų kaita tam neturi jokios įtakos“, – teigė A.Burlėga.

Sistema nefiksuoja gaisrų nakties metu, atskiri bokštai ir stebėjimo centrai nėra sujungti į bendrą tinklą, šviesiu paros metu reaguoja į kitus, su realiais gaisro židiniais nesusijusius aplinkos veiksnius.

NMA Komunikacijos skyriaus Viešųjų ryšių poskyrio vyriausioji specialistė Donata Macevičienė BNS teigė, kad agentūra siūlydama sankciją rėmėsi Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) tyrimo išvadomis, kad įdiegta antžeminė automatinė miškų gaisrų stebėjimo sistema neatitinka pirkimo dokumentuose nustatytų reikalavimų.

„Sistema nefiksuoja gaisrų nakties metu, atskiri bokštai ir stebėjimo centrai nėra sujungti į bendrą tinklą, šviesiu paros metu reaguoja į kitus, su realiais gaisro židiniais nesusijusius aplinkos veiksnius (rūką, gruntinių kelių dulkes, dūmus iš gyvenamųjų namų kaminų)“, – nurodė D.Macevičienė.

Iš viso projektams dėl antžeminės automatinės miško gaisrų stebėjimo sistemos diegimo įgyvendinti buvo išmokėta 27 mln. litų paramos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min