Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už „Gerumo dieną“ suaukotas lėšas – naujos kartos aparatūra, aptinkanti odos navikus

Naujai įsigyta įranga
Naujai įsigyta įranga
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

VU Onkologijos instituto Konsultacinėje poliklinikoje sumontuota ir pradėjo dirbti lazerinė spektrofotometrinė sistema, kurią onkologai įsigijo už 2010 m. LNK televizijos labdaros telemaratono „Gerumo diena“ metu surinktas lėšas. Per visą savaitę vykusį projektą Lietuvos žmonės suaukojo daugiau nei 2 mln. litų, iš kurių 280 000 Lt buvo pervesta VU Onkologijos institutui.

„Dirbdami su naująja už Lietuvos žmonių suaukotus pinigus nupirkta aparatūra galėsime tiksliau diagnozuoti ir efektyviau gydyti odos navikus – sako VU Onkologijos instituto Konsultacinės poliklinikos vedėja gydytoja Daiva Kanopienė. – Ypač svarbi naujosios įrangos diagnostinė spektrofotometrinė odos analizės įranga, kurią naudodamas gydytojas onkologas dermatologas turės žymiai daugiau informacijos apie naviką.“

Pasak gydytojos D.Kanopienės, LNK televizijos kiekvienais metais organizuojama „Gerumo diena“ atlieka labai svarbų visuomenės informavimo darbą.

„Ne tik surenkamos nemažos lėšos, už kurias gydymo įstaigos gali nusipirkti trūkstamos modernios įrangos, – sako D.Kanopienė. – Mes visada konkrečiai pajuntame, jog jau įvyko „Gerumo dienos“ transliacija: žymiai padaugėja žmonių, norinčių tikrintis sveikatą.“

Konsultacinės poliklinikos vedėja neabejoja, jog tai vienas iš didžiausių „Gerumo dienos“ pasiekimų.

VU Onkologijos instituto Konsultacinėje poliklinikoje kasdien dėl įvairių odos ligų konsultuojama apie 70 žmonių iš visos Lietuvos. Konsultacines ir gydymo paslaugas čia teikia 8 specialistai – onkologai chirurgai ir dermatovenerologai.

VU Onkologijos instituto Vėžio registro duomenimis kasmet Lietuvoje diagnozuojama apie 300 odos melanomos ir apie 2 tūkst. kitų odos piktybinių navikų atvejų.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min