Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Uždavinys Prokuratūrai – visuomenės pasitikėjimo atkūrimas

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Svarbiausias teisėsaugos institucijų uždavinys šiandien – atkurti visuomenės pasitikėjimą, įsitikinusi šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Visa teisėsaugos sistema, pradedant ikiteisminiu tyrimu, prokuratūra ir baigiant teismais, turi daug problemų. Ypač pasitikėjimo problemų. Tai yra rizikos faktorius, kurį visos teisėsaugos instancijos turi labai rimtai peržiūrėti“, – po dalyvavimo Prokuratūros išplėstiniame kolegijos posėdyje antradienį žurnalistams sakė šalies vadovė.

Generalinėje prokuratūroje prezidentė D.Grybauskaitė susitiko su visų teisėsaugos institucijų vadovais. Susitikime, pasak šalies vadovės, aptartos teisėsaugos problemos: kalbėta apie reikalingus pokyčius ikiteisminiame tyrime, teisėsaugos sistemos viduje, taip pat – teisės aktų keitimo, pareigūnų rotaracijos srityse. Prezidentė pažymėjo, kad teisėsaugos institucijos turi būti „laisvesnės, atviresnės ir atskaitomingesnės“ visuomenei.

Prokuratūros išplėstinė kolegija taip pat svarstė praėjusių metų veiklos ataskaitą. Ši ataskaita kovo pradžioje bus pristatyta Seimui ir prezidentūrai. D.Grybauskaitės teigimu, savo rekomendacijas Generalinei prokuratūrai ji pateiks po ataskaitos gavimo.

Paklausta, kaip vertina viešumoje prasidėjusias diskusijas, kam turėtų būti atskaitinga prokuratūra, prezidentė akcentavo, kad „prokuratūra turi būti atskaitinga visuomenei, o kokia forma tai būtų daroma – nėra svarbu“.

D.Grybauskaitė taip pat džiaugėsi, kad laikinasis Generalinės prokuratūros vadovas Raimondas Petrauskas ir ankstesni šios institucijos vadovai sugebėjo kritiškai įvertinti savo darbą ir „nubrėžti būtinas gaires, ką reikės daryti“.

D.Grybauskaitė taip pat patvirtino naujojo generalinio prokuroro kandidatūrą ketinanti pristatyti Seimo pavasario sesijoje.

Turi „išsivalyti kiemą“

Prezidentės išsakytoms mintims pritarė ir Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas konservatorius–krikdemas Stasys Šedbaras. Jo įsitikinimu, Generalinė prokuratūra privalo atkurti visuomenės pasitikėjimą.

„Sisteminis požiūris į šį pasitikėjimo atkūrimą yra toks: visų pirma – savo kiemo išsivalymas, po to ikiteisminio tyrimo sistemos tobulinimas, toliau –  teisėsaugos pareigūnų kvalifikacijos kėlimas ir, kas buvo labai aiškiai pasakyta, – parlamentinė kontrolė, kurios iki šiol nebuvo. Ji turi būti tokia, kokia yra ir dar stipresnė“, – žurnalistams sakė S.Šedbaras.

Paklaustas, ką turi omenyje, kalbėdamas apie „kiemo išvalymą“, S.Šedbaras sakė, kad Generalinė prokuratūra turėtų padaryti tai, ką daro Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

„Kiemo išvalymas turėtų būti toks, ką dabar daro STT. Manau, kad ir prokuratūra turėtų irgi tai daryti. Kad ir vakarykščiai įvykiai (STT atliko kratą Kauno apylinkės prokuratūroje – 15min.lt) rodo, kad sistemoje yra problemų ir jų nematyti, kišti galvą į smėlį – negalima“, – įsitikinęs politikas.

Jis taip pat pažymėjo manąs, kad bandymas slėpti įstaigos trūkumus didina visuomenės nepasitikėjimą, tuo tarpu tų trūkumų demonstravimas ir rodymas, kad sistema pati gali apsivalyti – kelia visuomenės pasitikėjimą sistema ir tai, esą, galioja visoms teisėsaugos institucijoms.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min