Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VAAT: Kultūros ministerija pagrįstai uždraudė buvusiam teatro direktoriui dalyvauti konkurse

Adolfas Večerskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Adolfas Večerskis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), išnagrinėjęs Adolfo Večerskio skundą Kultūros ministerijai dėl konkurso Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinio direktoriaus pareigoms užimti rezultatų panaikinimo, atmetė pareiškėjo skundą kaip nepagrįstą.

A.Večerskis prašė teismo pripažinti 2010 spalio 26 d. įvykusio konkurso Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinio direktoriaus pareigoms užimti rezultatus neteisėtais ir juos panaikinti. Pareiškėjo teigimu, konkursas buvo surengtas pažeidžiant procedūras: jis iš anksto nei žodžiu, nei raštu nebuvo informuotas, jog jo pateikti dokumentai neatitinka kvalifikacinių reikalavimų ir jam neleidžiama dalyvauti konkurse. Apie tai, kad jam neleidžiama dalyvauti konkurse, jis buvo informuotas tik konkurso dieną ir tokiu būdu buvo neteisėtai pašalintas iš konkurso. A.Večerskis mano, kad Kultūros ministerija, neleisdama dalyvauti konkurse, pažeidė Kultūros ministro 2004 gruodžio 29 d. įsakymu patvirtinto Konkursų nacionalinių, valstybės ir savivaldybių teatrų ir koncertinių įstaigų vadovams tvarkos aprašo nuostatas bei pareiškėjo teisėtus lūkesčius.

Pasak Kultūros ministerijos, 2010 kovo 17 d. Vyriausiosios tarnybinės etikos sprendimu A.Večerskis buvo pripažintas pažeidęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas, todėl turėjo įvertinti ir pažeidimų nustatymu asmeniui sukeliamas pasekmes – įstatyme įtvirtintus ribojimus ir draudimus. Pareiškėjo lūkesčiai laimėjus konkursą eiti Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinio direktoriaus pareigas yra apriboti teisėtomis, įstatyme numatytomis priemonėmis, todėl A.Večerskio turėtas pagrįstas lūkestis dalyvauti konkurse, anot atsakovo, atspindi jo piktnaudžiavimą savo teisėmis. 

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą, priėjo išvadą, kad pagal Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą Kultūros ministerija turi pareigą, esant aplinkybėms, kai asmuo, pripažintas pažeidęs tarnybinę etiką ir jau nebeina pareigų valstybės tarnyboje, neleisti užimti jam pareigų valstybės tarnyboje. Konkursas tėra aptarnaujantis procesas pareigoms valstybinėje tarnyboje užimti, todėl Kultūros ministerija, laikydamasi Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų, 2010 spalio 26 d. sprendimu pagrįstai uždraudė A.Večerskiui dalyvauti konkurse Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinio direktoriaus pareigoms užimti. A.Večerskio reikalavimą – pripažinti 2010 m. spalio 26 d. įvykusio konkurso į Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinio direktoriaus pareigas rezultatus neteisėtais ir juos panaikinti – teismas atmetė kaip nepagrįstą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min