Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Verslininkų aimanos politikų negraudina

Senamiesčio šventes parėmę verslininkai tikisi už praėjusius metus gauti 50 proc. nekilnojamojo turto lengvatą.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Senamiesčio šventes parėmę verslininkai tikisi už praėjusius metus gauti 50 proc. nekilnojamojo turto lengvatą.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ne kartą skundęsi, kad miesto valdžios yra skriaudžiami, verslininkai vėl lieja nuoskaudas. Šįkart juos papiktino politikų reikalavimas įrodyti, kad mokesčių lengvata jiems priklauso.

Rytoj vyksiančiame savivaldybės tarybos posėdyje politikai vėl svarstys, ar suteikti nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą trims įmonėms, kurios teigia prisidėjusios organizuojant šventes, skirtas senamiesčiui gaivinti. Praėjusio posėdžio metu šiam siūlymui nepritarta. Tarybos nariai panoro įrodymų – pareikalavo, kad įmonės savivaldybės administracijai pateiktų dokumentus, įrodančius suteiktą paramą.

Nepateikė dokumentų

„Jie pateikė sąmatas ir paaiškino, kad paramą skyrė iš vadovų asmeninių lėšų, tačiau juridinę galią turinčių buhalterinių dokumentų negalėjo pateikti, motyvuodami tuo, kad anksčiau niekas iš jų to nereikalavo“, – aiškino savivaldybės Mokesčių skyriaus vedėja Jolanta Uptienė.
Tad pakartotinai pateiktam sprendimo projektui Finansų ir ekonomikos komitetas nepritarė. Jų verslininkų argumentai neįtikino.

Politikai ėmė įtarti, kad verslininkai piktnaudžiauja, o šie įsitikinę, jog ieškoma priežasčių, kaip nesuteikti lengvatų ir nepadėti ir taip vos kvėpuojančioms įmonėms.
„Kai šventės vyko, nežinojome, jog prireiks įrodymų, kad mes jas parėmėme. Jokių įrodymų ir negali būti, nes kai kurie mūsų darbuotojai kurį laiką dirbo šventėje, praeiviams dalijo balionus, taigi nebuvo darbo vietoje. Tačiau jiems vis tiek mokėjome algas. Kaip dabar tas lėšas suskaičiuoti?“ – gūžčiojo pečiais senamiestyje veikiančios kanceliarinių prekių parduotuvės savininkė Nijolė Cygankova.

Tiltų gatvėje esančią parduotuvę ji ketina uždaryti, nes dėl didelių mokesčių darosi per sunku išlaikyti dvi parduotuves.

Žeidžia nelygybė

Bendrovės „Petaura“ savininkė Aurelija Petkūnienė teigė pateikusi prašytus dokumentus, tačiau jai lengvatos vis tiek nenorima suteikti. Verslininkė piktinosi, kad savivaldybė pažeidžia teisingumo principą vienoms įmonėms suteikdama lengvatą, kitoms – ne. Esą metų pradžioje įmonių prašymai buvo patenkinti, o dabar ieškoma būdų, kaip lengvatos nesuteikti. „Skaudžiausia tai, kad vienus išskiria, o kitus skriaudžia“, – skundėsi A.Petkūnienė.

Rytoj posėdyje bus svarstomas ir kitas parengtas siūlymas. Politikai nusprendė iš į lengvatas pretenduojančiųjų sąrašo išbraukti ir dėvėtų rūbų bei batų parduotuves, taip pat ir juvelyrinių dirbinių salonus. Jei taryba palaimins šį administracijos parengtą siūlymą, nuo kitų metų šių parduotuvių savininkai lengvatų nebegaus.

Nuo kitų metų lengvatų galės tikėtis ne tik senamiesčio, bet visoje centrinėje miesto dalyje veikiančios įmonės, kurios skatina turizmą, puoselėja tradicinius amatus ir išpildo kitas numatytas sąlygas. Neabejojama, jog prašančiųjų nekilnojamojo turto mokesčio lengvatų gerokai padaugės.
Už šiuos metus senamiesčio įmonės moka 0,6 proc. nekilnojamojo turto mokestį, centre esančios – 0,8 proc. Nuo kitų metų tarifas bus visiems vienodas – 0,8 proc. , išskyrus apleistų pastatų savininkus, kurie ir toliau mokės didžiausią – 1 proc. mokestį.
Šiemet lengvata jau pasinaudojo 27 įmonės.

Komentarai
Temos Senamiestis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min