Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje demaskuotos dvi nelegaliai gyvenančios armėnų šeimos, pareigūnų taikiklyje – tailandietės

Keliautojai
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Migracija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniuje Migracijos valdybos pareigūnai demaskavo dvi nelegaliai Lietuvoje gyvenančias armėnų šeimas. Vienos jų galva mūsų šalyje tebesinaudojo senu jau nebeegzistuojančios valstybės – Sovietų Sąjungos – pasu. Migracijos pareigūnai teigia, kad šiuo metu jų susidomėjimą kelia Vilniuje gyvenančios tailandietės.

Antradienį Migracijos valdybos pareigūnai Vilniuje sulaikė dvi nelegaliai gyvenančias armėnų šeimas. Paaiškėjo, kad vienos šeimos galva Lietuvoje gyvena dar nuo nepriklausomybės atkūrimo laikų. Visą tą laiką vyriškis naudojosi neegzistuojančios valstybės – Sovietų Sąjungos – senu pasu.

2003-iaisiais pas vyrą į Vilnių atvyko žmona su 2000 metais gimusiu vaiku. Nuo to laiko jie visi gyvena Lietuvos sostinėje.

Vienai šeimai kol kas leista pasilikti

Kaip 15min.lt žurnalistą informavo Migracijos valdybos viršininkas Gintaras Bagužis, antradienį šeima buvo pristatyta į teismą. Teismas išnagrinėjo šios šeimos istoriją ir leido armėnams pasilikti Lietuvoje, kol susitvarkys dokumentus, tačiau už juos turėtų kas nors laiduoti. Pasak G.Bagužio, laiduoti sutiko Vilniuje teisėtai gyvenantys šeimos artimieji.

Jos visos yra direktorės, pačios masažų neatlieka. Tačiau jos kalba tik savo kalba, jokia kita kalba su šiomis tailandietėmis neįmanoma susišnekėti. Kažkas už jų stovi. Kaip jos gavo darbo leidimus ir kaip Lietuvoje gali plėtoti verslą, tvarkyti dokumentus, spręsti iškylančius klausimus, jei kalba tik savo kalba?Kitą šeimą – 1979 m. gimusi moteris, jos aštuonerių metų vaikas ir senyva moteris – pareigūnai planuoja išsiųsti iš šalies. Siekiant deportuoti senyvą moterį pareigūnams sunkumų neturėtų kilti. Jaunesnę armėnę su vaiku pradžioje planuojama teismo sprendimu uždaryti į Užsieniečių registravimo centrą Pabradėje.

„Mums įtarimą sukėlė vienas spaudas moters pase, kuriuo pažymima, jog ji išvyko iš Lietuvos. Įrašai jos pase nesutampa su mūsų turimais duomenų baze. Todėl dabar bandoma išsiaiškinti, kaip atsirado tie nesutapimai, taip pat sprendžiama, ar yra pagrindo dėl to pradėti ikiteisminį tyrimą", – sako Migracijos valdybos viršininkas.

Trečiadienį moteris buvo iškviesta į Migracijos valdybą ir dar kartą apklausta. Ji teigia Lietuvoje gyvenanti nuo 2007 metų. Esą kartą išvyko iš Lietuvos, vėliau ją kažkas vėl nelegaliai atvežė.

Trečiadienį moteris su palyda buvo nuvežta namo susirinkti daiktų, vėliau planuojama kreiptis į teismą dėl jos uždarymo į Užsieniečių registravimo centrą Pabradėje.

Tailandietės kelia klausimų

G.Bagužis teigia, kad pastaruoju metu nelegaliai Lietuvoje gyvenančių armėnų ar azerbaidžaniečių šeimų demaskuota ne viena. Jau ir anksčiau yra buvę atvejų, kai šie nelegalai pareigūnams pateikdavo nebegaliojančius neegzistuojančios Sovietų Sąjungos pasus.

Kiekvieną kartą sulaikius tokią šeimą su vaikais, pareigūnams iškyla daugybė klausimų. „Visi vaikai lanko mokyklas. Kaip juos ten priima? Jie gauna mokinio krepšelius, nors yra nelegalai. Gauna medicinos paslaugas, nors tėvai nėra drausti „Sodroje". Tai kol kas neatsakyti klausimai", – tvirtina G.Bagužis.

Migracijos valdybos viršininkas teigia, kad šiuo metu jo vadovaujami pareigūnai yra labai susidomėję Vilniuje gyvenančiomis Tailando pilietėmis, vadovaujančiomis masažo salonams.

„Jos yra iškviestos į Migracijos valdybą. Jos visos yra direktorės, pačios masažų neatlieka. Tačiau jos kalba tik savo kalba, jokia kita kalba su šiomis tailandietėmis neįmanoma susišnekėti. Kažkas už jų stovi. Kaip jos gavo darbo leidimus ir kaip Lietuvoje gali plėtoti verslą, tvarkyti dokumentus, spręsti iškylančius klausimus, jei kalba tik savo kalba?" – stebėjosi G.Bagužis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min