Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sustabdyta Ukmergės „Miesto energijos“ licencija

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antradienį Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) posėdyje buvo įvardinti UAB „Miesto energijos“ licencijuojamos veiklos pažeidimai bei priimtas sprendimas sustabdyti buvusio šilumos operatoriaus UAB „Miesto energija“ licencijos galiojimą Ukmergės rajone iki ekstremalios situacijos pabaigos.

Ukmergės rajono savivaldybės meras Algirdas Kopūstas teigia, kad kiek laiko rajone galios ekstremali situacija, nėra apibrėžta. „Turime užtikrinti, kad gyventojams šilumos ir karšto vandens tiekimas nenutrūktų. Todėl tikėtina, kad ekstremali situacija truks tol, kol VKEKK išduos šilumos tiekimo licenciją savivaldybės kontroliuojamoms bendrovėms ir jos galės pasirašyti dujų tiekimo sutartis su AB „Lietuvos dujos“. Tikimės, kad licencijų klausimas bus išspręstas kaip įmanoma greičiau ir ekstremalią situaciją Ukmergės rajone bus galima atšaukti“, – teigia A. Kopūstas.

VKEKK posėdžio metu buvo įvardinti UAB „Miesto energija“ licencijuojamos veiklos pažeidimai – UAB „Miesto energija“ neužtikrino šilumos ir karšto vandens tiekimo Ukmergės rajone – ir pagal pirminį projektą buvo numatyta skirti UAB „Miesto energija“ laikotarpį, per kurį ji turėtų tuos pažeidimus ištaisyti. Pastebėtina, kad VKEKK administracijos darbuotojai, kurie rengė projektą, komisijai pateikė ne visapusiškai išsamią informaciją apie visus galiojančius teismų sprendimus, todėl kai ją posėdžio metu pateikė savivaldybės atstovai, komisija nepatvirtino iš anksto pateikto projekto ir priėmė visiškai kitokį sprendimą.

Ukmergės rajono savivaldybė tapo pirmąja savivaldybe Lietuvoje, nutraukusia gyventojams nepalankią šilumos tiekimo sutartį. Sutartis buvo nutraukta paaiškėjus faktams, kad „Miesto energija“ skirstė ir dalino pajamas tarp 20 fizinių ir juridinių asmenų, veikiančių skirtingose šalies ir pasaulio vietovėse. Grupės įmonės sukūrė mechanizmus, pagal kuriuos Ukmergės gyventojai iš dalies dengė šilumos ir karšto vandens kainą Trakų rajono vartotojams. Be to, „Miesto energija“ be Ukmergės savivaldybės sutikimo sudarė ilgalaikes paskolų sutartis su bankais, įkeičiant Ukmergės šilumos ūkio turtą. Gautas paskolas bendrovė perskolino savo grupės įmonėms, skolinti pinigai buvo paskirti ne Ukmergės šilumos ūkiui, o palūkanas bankams mokėjo Ukmergės šilumos vartotojai, nes jos buvo įskaičiuotos į šilumos kainą. Dar pernai Ukmergės rajono gyventojai Lietuvoje mokėjo bene brangiausiai už šildymo paslaugas – beveik 30 ct/kWh su PVM. Ukmergės rajono savivaldybės taryba praėjusią savaitę patvirtino naujas šilumos bazines kainas – Šventupės gyvenvietės gyventojai nuo šiol už šilumą mokės ketvirtadaliu, o Pivonijos mikrorajono gyventojai – beveik 9 proc. mažiau. Šventupės gyventojams teikiamos šilumos bazinė kaina sumažinta iki 19,47 ct/kWh, tuo tarpu Pivonijos mikrorajono gyventojams – iki 23,75 ct/kWh.

Po keturis mėnesius trukusių ginčų savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija rugsėjo 28 d. paskelbė ekstremalią situaciją Ukmergės rajone ir atnaujino karšto vandens ir šilumos tiekimą gyventojams rugsėjo 30 d.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min