Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vokeliuose darbuotojams – apie pusšimtis tūkstančių litų

Darbo dienai baigiantis, Klaipėdos AVMI darbuotojai bei policijos perigūnai pateko į patį „vokelių“ dalybų įkarštį.
Klaipėdos AVMI nuotr. / Darbo dienai baigiantis, Klaipėdos AVMI darbuotojai bei policijos perigūnai pateko į patį „vokelių“ dalybų įkarštį.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI), pasitikėjimo telefonu 1882 gavusi informacijos apie vienoje iš Klaipėdos apskrities įmonių mokamus atlyginimus „vokeliuose“, bendrovės biure aptiko nemažą sumą pinigų, skirtų oficialaus darbo užmokesčio išmokėjimui ir „vokeliams“ bei įmonės algų mokėjimo juodraščius.

Neoficialiuose algalapiuose užfiksuota, kad įmonė vien per pastaruosius du mėnesius darbuotojams, įskaitant „vokelius“, išmokėjo apie 50 tūkst. litų. Atlyginimas „vokeliuose“ buvo mokamas ir oficialiai įmonėje neįdarbintiems asmenims.

Į Klaipėdos apskrityje esančią įmonę, kurios veikla – naudotų automobilių ir jų detalių mažmeninė prekyba, Klaipėdos AVMI darbuotojai kartu su Klaipėdos apskrities VPK Nusikaltimų tyrimo biuro Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnais atvyko darbo dienai baigiantis ir pateko į patį „vokelių“ dalybų įkarštį: daliai darbuotojų atlyginimas jau buvo išmokėtas, o dalis dar laukė savo eilės.

Kabinete, kuriame bendrovės vadovo nurodymu algas mokėjo jos vadybininkas, pareigūnai aptiko voką su beveik 7 tūkst. litų, kitoje vietoje buvo laikoma dar apie puse tūkstančio litų. Patikrinimo metu rastos grynųjų pinigų sumos nebuvo įtrauktos į apskaitą. 

„Tądien dvylikai bendrovėje dirbančių ir 3 darbuotojams, su kuriais nebuvo sudarytos rašytinės darbo sutartys, buvo spėta išmokėti per 17 tūkst. litų atlyginimo, iš šios sumos beveik ketvirtadalis teko neįdarbintiems darbuotojams“, – sakė Klaipėdos AVMI viršininko pavaduotojas Andrej Cukanov. Patikrinimo metu nustatyta, kad toks atvejis, kai darbuotojams atlyginimas mokamas „vokeliuose“, nėra atsitiktinis įvykis šioje įmonėje. Pernai gruodį įmonė 21 darbuotojui išmokėjo per 23 tūkst. litų darbo užmokesčio, dalį atlyginimo taip pat mokėdama nelegaliai. Beje, tai nebe pirma įmonė šiemet, kuri pateko į Klaipėdos AVMI akiratį dėl algų darbuotojams mokėjimo „vokeliuose“. 

Neapskaitytą darbo užmokestį mokėjusių bendrovių vadovams gresia administracinė atsakomybė – už darbo užmokesčio bei kitų su darbo santykiais susijusių išmokų, neįtrauktų į buhalterinės apskaitos dokumentus, išmokėjimą darbdaviams ar  jų įgaliotiems asmenims gali būti skirta iki dvidešimties tūkstančių litų bauda. Griežta atsakomybė numatyta ir už nelegalius darbuotojus – už kiekvieną nelegalų darbuotoją gresia nuo 3 iki 10 tūkstančių litų bauda.

Klaipėdos AVMI primena, kad apie mokestinius pažeidimus gyventojai gali pranešti Mokesčių informacijos centro tel. 1882, užpildę anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba kreiptis į vietos mokesčių inspekciją.

 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min