Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vokietijoje dviems paroms dėl sugedusio autobuso įstrigę lietuviai pagaliau pajudėjo kelto link

Vokietijoje įstrigusiems lietuviams prireikė greitosios pagalbos medikų
Oksanos Šklėriūtės nuotr. / Vokietijoje įstrigusiems lietuviams prireikė greitosios pagalbos medikų
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vokietijos greitkelyje sugedus bendrovės „Sprint ekspress“ autobusui daugiau nei 50 žmonių beveik dvi paras nesulaukė pagalbos. Šeštadienio popietę keliauninkams atsirado vilties pagaliau pasiekti Didžiąją Britaniją. Į pagalbą jau buvo išsiųstas kitas autobusas, tačiau jo belaukiant pavyko sutaisyti ir pagedėlį.

Papildyta 18.30 val. Sutaisytas pagedėlis

Keleiviams belaukiant atvykstančio kito autobuso, įvykio vietoje pasirodė avarinės tarnybos automobilis. Darbininkams pavyko išjudinti pagedėlį. Nors iš pradžių autobusas vos pukšėjo, nuspręsta kelionę tęsti tikintis, kad į kitą autobusą galbūt bus galima persėsti kur nors tolėliau.

Vėliau autobusas pradėjo važiuoti be trukdžių. Tikimasi, kad kelionės tikslą gali pavykti pasiekti su pataisytu autobusu ir kito kviesti nebeprireiks, nors dėl to jau buvo sutarta.

Buvo radę išeitį

Kiek žinau, kitas autobusas jau turėtų važiuoti į įvykio vietą ir apie 16.30 val. pasiekti tuos žmones, – sakė O.Šklėriūtė.

Grupės „Kitokios“ narė Oksana Šklėriūtė, kurios mama irgi važiavo sugedusiu autobusu, šeštadienio popietę 15min.lt sakė, kad jai pagaliau pavyko susitarti su „Sprint ekspress“ administratore dėl kito autobuso.

„Kiek žinau, kitas autobusas jau turėtų važiuoti į įvykio vietą ir apie 16.30 val. pasiekti tuos žmones. Galiu pasakyti, kad tai pasiekti pavyko tik dėl Lietuvoje dirbančios įmonės administratorės, kuri ėmėsi savo iniaciatyvos ieškoti kito autobuso Vokietijoje“, – teigė O.Šklėriūtė.

Pašnekovė neslėpė buvusi itin nemaloniai nustebinta, kad „Sprint ekspress“ vadovams įstrigę keliauninkai nė kiek neparūpo. Tuo tarpu įmonės administratorė situaciją ėmė spręsti savo nuožiūra. 

„Su administratore kalbėjomės kelis kartus, siūliau savo pagalbą ieškant to autobuso, siųsti jį iš čia. (...) Ji vienintelė, kuri žmogiškai bendravo visą laiką. Ji surado Vokietijoje autobusą, sumokėjo pinigus ir viską sutvarkė. Patys vadovai nuo įvykio atsiribojo ir jokių sprendimų nepadarė“, – pasakojo O.Šklėriūtė.

Šeštadienį įstrigusiais keliautojais susirūpino ir Vokietijos pareigūnai. Prie autobuso budėjo policija, atvyko greitoji medicinos pagalba. Keliautojams buvo atvežta sotaus maisto, vandens.

Nežinioje – beveik dvi paras

Penktadienį į redakciją atskriejo pagalbos šauksmas: daugiau nei trylika valandų Vokietijos greitkelyje sugedusiame autobuse praleidę keleiviai nežino, ko laukti. Bendrovės atstovė 15min.lt teigė, kad vairuotojas savo jėgomis bando remontuoti transporto priemonę. Autobusas ketvirtadienį iš Lietuvos išvyko į Didžiąją Britaniją.

Tarp įstrigusių keliautojų buvo nėščių moterų. Žmonės kankinosi be tualeto, stokojo maisto bei gėrimų ir nežinojo, kada baigsis jų košmaras.

Apie nelaimę panešė grupės „Kitokios“ narė Oksana Šklėriūtė, kurios mama irgi važiavo tuo autobusu. Šeštadienio rytą O.Šklėriūtė atsiuntė dar vieną pagalbos prašantį laišką.

„Jau antra para Vokietijoje įstrigę daugiau nei 50 žmonių. Vakar vienai besilaukiančiai moteriai prireikė medikų pagalbos, o šiandien jau kita yra nesveika. Vietinė policija parūpino žmonėms maisto ir gėrimų. Buvo atvykusi vietinė televizija, kuriai tai nepasirodė juokinga“, – rašo O.Šklėriūtė.

TV3 nuotr./Oksana Šklėriūtė su mama Janina
TV3 nuotr./Oksana Šklėriūtė su mama Janina

Anot jos, penktadienį apie 20 val. autobusas, pakeitus sugedusią detalę nauja, visgi buvo pajudėjęs, tačiau nuvažiavo vos kelis šimtus metrų ir vėl užgeso. Gali būti, kad jis sugedęs nepataisomai.

„Po šio įvykio žmonėms buvo sumeluota, kad atvyks kitas autobusas, kuris bus vietoje po šešių valandų. Deja, autobusas nepasirodė ir žmonės vėl apimti panikos. Žmonės vėl nevalgė ir negėrė. Jau antra para jie palikti likimo valiai“, – rašo atlikėja.

Vokietijoje įstrigę keleiviai, neapsikentę juos vežusios kompanijos neveiklumo, patys surado autobusą, kuris nuvežtų į vietą, tačiau žmonės neturi pakankamai pinigų, kad sumokėtų už kelionę. Sugedusio autobuso vairuotojas taip pat tikina neturintis pinigų, nors žmonės jam už kelionę mokėjo prieš įlipdami į autobusą.

O.Šklėriūtė teigia šeštadienio rytą susisiekusi su Lietuvos ambasada Vokietijoje, tačiau išgirdo, kad šeštadienį, poilsio dieną, vargu ar pavyks žmonėms padėti. Ambasadoje telefonu atsiliepusi mergina tikina bandysianti susisiekti su kompanijos „Sprint ekspress“ atstovais Vokietijoje. Atlikėja tikina, kad kompanijos vadovai abejingai vertina šį įvykį, o sugedusio autobuso vairuotojui niekaip nepavyksta su jais susikalbėti, kad keleiviams būtų kuo greičiau suteikta pagalba.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min