Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybė skaičiuos, kada Lietuva krašto apsaugai gali pradėti skirti 2 proc. bendrojo vidaus produkto

Lietuvos karių pratybos
KAM archyvo nuotr. / Lietuvos karių pratybos
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Partijos žada pasirašyti susitarimą, kuriame būtų numatyta skirti krašto apsaugai 2 proc. bendrojo vidaus produkto, kaip yra sutarta su NATO. Tačiau kada tai įvyks, niekas prognozuoti nesiryžta.

Po ketvirtadienį įvykusio valdančiosios koalicijos posėdžio socialdemokratas Gediminas Kirkilas sakė, kad Vyriausybė skaičiuoja, per kiek metų būtų galima pasiekti planuojamą finansavimo padidinimą.

Mes nepateikinėsime orinių skaičių, mes pateiksime realius skaičius – sakė G.Kirkilas.

„Premjeras tai sprendžia su Finansų ministerija. Mes nepateikinėsime orinių skaičių, mes pateiksime realius skaičius“, – pabrėžė jis.

Konservatoriai kritikuoja valdančiuosius, esą šie nežino, kam padidintas finansavimas galėtų būti išleistas.

G.Kirkilas pabrėžė, jog tai – Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės reikalas.

Padėtis pasaulyje pasikeitė

Partijos ir anksčiau yra pasirašiusios susitarimą, kad reikia vykdyti įsipareigojimus NATO, tačiau jis nevykdomas. Pasak socialdemokrato, šiuo metu situacija pasaulyje yra pasikeitusi iš esmės.

„Blogai, kai yra peržengiamos sienos, nesilaikoma tarptautinių įsipareigojimų, tačiau tai konsolidavo euroatlantinę bendriją. Tai yra gerai, todėl mes ir atnaujiname kalbas, todėl ir norime pasakyti konkrečiai, kada“, – sakė jis.

Seimo pirmininkė, Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė nenorėjo leistis į svarstymus, kada Lietuva galėtų pradėti skirti gynybai 2 proc. bendrojo vidaus produkto.

„Diskutuosime dėl to prieš pasirašydami susitarimą. Tačiau tikrai nerealu per metus ar dvejus tai pasiekti. Bet nuoseklus didinimas turi būti, mes turime parodyti, kad skiriame krašto apsaugai papildomą dėmesį pagal finansines galimybes“, – teigė ji.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min