Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyrų ašaros dėl L.Kleizos batelių nepapirko labdaros organizacijos

„Šie sportiniai bateliai man buvo sėkmingi Turkijoje, gal kam nors jie bus gražus suvenyras, o už juos gauti pinigai atneš bent dalelę džiaugsmo tiems, kuriems jo labiausiai trūksta“, – sakė batelius paaukojęs krepšininkas L.Kleiza.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Šie sportiniai bateliai man buvo sėkmingi Turkijoje, gal kam nors jie bus gražus suvenyras, o už juos gauti pinigai atneš bent dalelę džiaugsmo tiems, kuriems jo labiausiai trūksta“, – sakė batelius paaukojęs krepšininkas L.Kleiza.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nei vyrų ašaros, nei kelis kartus didesnės sumos už Lino Kleizos sportinius batelius, kuriais avėdamas jis žaidė pasaulio krepšinio čempionate Turkijoje, nepapirko labdaros organizacijos „Auksinė širdis“. Legendinis suvenyras buvo parduotas vos už 1 tūkst. Lt, nors kai kurie sirgaliai siūlė net 5 tūkst. Lt.

Apie tai, kad L.Kleiza padovanojo savo sportinius batelius ir kitų autentiškų suvenyrų su savo autografu ir linkėjimais projekto „Auksinė širdis“ labdaros krautuvei, buvo paskelbta praėjusį trečiadienį. Tuomet pranešta, kad sportbačių kaina yra 1 tūkst. Lt, o netrukus atsirado ir pirmasis pirkėjas. Jis batelius rezervavo telefonu.

Tačiau į labdaros parduotuvę vienas po kito ėjo L.Kleizos sirgaliai, susidomėję galimybe įsigyti krepšininko batelius ir paaukoti labdarai.

Krautuvėje apsilankęs „15min“ skaitytojas Arvydas teigė, kad pasiūlė iškart sumokėti 3 tūkst. Lt. Jam buvo atsakyta, kad suvenyrą telefonu rezervavusiam pirkėjui batelių jau neketinama parduoti, esą bus skelbiamas aukcionas, per kurį ir paaiškės jų savininkas. „Nusprendžiau palaukti. Šeštadienį vėl užsukau į tą krautuvę paklausti, kokios naujienos dėl aukciono. Pardavėjas atsakė, kad bateliai buvo parduoti už 1 tūkst. Lt pirmam pirkėjui. Štai taip Lietuvoje dirba labdaros organizacijos – užuot gavus 3 tūkst. Lt, joms gana ir 1 tūkst. Lt“, – teigė Arvydas.

Siūlė ir daugiau

Labdaros krautuvės „Auksinė širdis“ direktorė Nijolė Giedraitienė „15min“ patvirtino, kad bateliai penktadienį buvo parduoti už 1 tūkst. Lt, nors siūlyta ir kur kas didesnių sumų.

L.Kleizos labdaros ir paramos fondo nuotr./L.Kleizos bateliai buvo parduoti už 1 tūkst. Lt, nors buvo pirkėjų, kurie už juos siūlė kelis kartus didesnes sumas.
L.Kleizos labdaros ir paramos fondo nuotr./L.Kleizos bateliai buvo parduoti už 1 tūkst. Lt, nors buvo pirkėjų, kurie už juos siūlė kelis kartus didesnes sumas.

„Savanoriai iš parduotuvės informavo, kas ten vyksta, kokia ten ašarų pakalnė dėl tų sportbačių. Savanoriai emociškai buvo neįpratę prie tokių dalykų, gyvenime nėra susidūrę su ašaromis gerbėjų, net vyrų, akyse, prašymais“, – teigė N.Giedraitienė. Anot jos, už sportbačius kai kurie L.Kleizos gerbėjai buvo pasiryžę sumokėti ir 5 tūkst. Lt.

Paklausta, kodėl nuspręsta sportinius batelius parduoti už gerokai mažesnę sumą, N.Giedraitienė aiškino, kad toks buvo susitarimas su juos aukojusia organizacija – L.Kleizos labdaros ir paramos fondu.

„Paaukotų daiktų kainą mes visuomet deriname su tuo, kas aukoja. Ir šiuo atveju kainą nustatė būtent L.Kleizos fondas. Per juos su mumis susisiekė moteris iš Vokietijos ir tuos batelius rezervavo. Buvo daug ir emocijų, ir nostalgijos dėl tų batelių, todėl mes klausėme L.Kleizos fondo direktoriaus, kaip elgtis šioje situacijoje, ir jis pasakė, kad tie bateliai priklauso tai moteriai iš Vokietijos, kuri pirmiausia paskambino ir kuri pasakė, kad pirks“, – aiškino N.Giedraitienė.

Jos teigimu, vienu metu buvo minčių organizuoti aukcioną, tačiau pasitarus su L.Kleizos fondo atstovais nuspręsta batelius parduoti pirmajam interesantui.

„Mūsų projektas gal ir galėjo gauti daugiau pinigų, būtume galėję pagelbėti daugiau šeimų, dėl to mums nelabai gera širdyje. Bet mes guodžiamės, kad mūsų principinė pozicija yra sąžiningumas, susitarimas ir žodžio laikymasis. Kad išliktų draugystė ir nebūtų nesusipratimų“, – sakė „Auksinės širdies“ direktorė.

L.Kleizos labdaros ir paramos fondo direktorius Mindaugas Gobikas teigė batelių likimu nesidomėjęs. „Aš tiksliai nežinau, mes atidavėme juos „Auksinei širdžiai“ ir jau jų reikalas, kiek jie tuos batelius įkainos ir kaip juos parduos. Galbūt buvo pirmas pirkėjas ir dėl to jam nusprendė parduoti“, – sakė M.Gobikas.

Paklaustas, ar nebūtų buvę naudingiau batelius parduoti aukcione, pašnekovas teigė, kad svarbiausia ne pinigai. „Bent jau mes duodami tuos batelius nesiekėme pasipinigauti. Aš tikiu, kad ir „Auksinė širdis“ neturėjo minčių laimėti keliais šimtais litų daugiau. Manau, ne čia esmė. Jei ir dėl tokių dalykų pradėsime pyktis, turbūt tuomet jau visai esame nieko verti“, – sakė jis.

Projekto „Auksinė širdis“ tikslas – mažinti vaikų skurdą daugiavaikėse šeimose, o visos lėšos, surinktos už parduotus daiktus labdaros krautuvėje, yra skiriamos projekto tikslui įgyvendinti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min