Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rimas Ručys: Mažesni mokesčiai už šildymą – ar tai realu?

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rimas Antanas Ručys Su kiekviena diena vis trumpiau tenka laukti naujojo šildymo sezono, o kartu su juo pasitiksime, kaip tikėtina, ne tokias ir mažas išlaidas už šildymą. Tiesa, žinoma, nemaloni, bet – neišvengiama. Ir toliau girdime pažadus, kad piniginiai nuostoliai bus mažesni. Tačiau atsižvelgiant į dabartinę šalies situaciją, deja, bet sunku jais patikėti.

Vis dėlto reiks susidurti su realybe akis į akį. Be abejo, atsižvelgiant į valdžios pažadus, bent jau šiais metais dalis visuomenės tikisi susilaukti panašių kainų kaip ir kaimyninėse valstybėse.

„Gazprom“ ir toliau dėl savo veiksmų yra vertinamas prieštaringai. Negana to, ir vyriausybė yra linkusi per daug pozityviai pasitikti ateinantį šaltąją sezoną. Įdomu, ar dar ilgai valdžios institucijos tikės savo pačių pažadais? Beje, kad ir sulauktume mažesnių sąskaitų, reiktų nepamiršti atkreipti dėmesio ir į maisto produktų kainas, kurios, tikėtina, kad taip pat bus didinamos.

Akivaizdu: mažėjant šilumos suvartojimui, mažėja ir sąnaudos. Taigi visada svarbiausiai neprarasti bent lašo optimizmo.

Atsižvelgiant į tą faktą, jog buvo oficialiai pripažinta, kad „Gazprom“ sutiko grąžinti permoką „Lietuvos dujoms“, galima daryti prielaidą, jog šalčius Lietuvos gyventojai šiais metais turėtų pasitikti be baimės, tačiau ar tai bus iš tiesų? Mintis apie pinigų grąžinimą šalies gyventojams, ne paslaptis, jog turėtų atrodyti patraukli, tačiau ar reali? Jeigu nebus sulaukta laukiamo rezultato, kas po to prisiims atsakomybę už neįvykdytus pažadus? Vyriausybė ar Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija?

Be abejo, tiesą sužinosime tik gavę pirmąsias sąskaitas už šildymą. Skamba ne taip patraukliai, tačiau tokia jau realybė. Nors galime tikėtis, kad bent oro sąlygos bus palankesnės, atkreipiant dėmesį į tą faktą, jog pernai dėl šiltesnio klimato, pavyko bent iš dalies sumažinti mokesčius. Akivaizdu: mažėjant šilumos suvartojimui, mažėja ir sąnaudos. Taigi visada svarbiausiai neprarasti bent lašo optimizmo.

Rimas Ručys yra Seimo narys, partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min