Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

13 000 litų Seimo nario gyvybę įvertinęs Kęstutis Bridikis: „Atsiprašau Andriaus Šedžiaus...“

Kęstutis Bridikis
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Kęstutis Bridikis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Teismas sostinėje išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl grasinimo nužudyti ir turto prievartavimo iš parlamentaro Andriaus Šedžiaus.

Trečiadienio rytą Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje 19-metis iš Tauragės rajono kaltinamas dėl grasinimo nužudyti Seimo narį A.Šedžių ir jo turto prievartavimo.

Vaikinas parašė politikui trumpąją SMS žinutę, esą kalėjime esančio Irmos Jurgelevičiūtės vyro užsakymu parlamentaras turi būti nužudytas, tačiau gali išsipirkti gyvybę už 13 000 litų.

K.Bridikis nurodė savo sąskaitą banke, kur pervesti pinigus.

Teisėja pasidomėjo, iš kur vaikinas gavo politiko mobilųjį, šis atsakė, kad iš interneto. Kodėl grasinamą SMS jis siuntė būtent šiam parlamentarui?

„Nes man jis yra geriausias!“ – pareiškė švelniabalsis kaltinamasis.

„Tai nutarėt ir nuskriausti geriausią?“ – labiau konstatavo, nei klausė teisėja. Nes man jis yra geriausias! – taip į teisėjos klausimą, kodėl nutarė reketuoti būtent A.Šedžių, atsakė švelniabalsis kaltinamasis.

K.Bridikis dar minėjo, kad kelis sykius bandė skambinti politikui ketindamas reikiamos paramos tiesiog paprašyti, tačiau Seimo nario sekretorė neleisdavo vaikinui tiesiogiai pabendrauti su A.Šedžiumi.

Anot kaltinamojo, jis būtų nusipirkęs traktorių ir ūkininkavęs.

„Norėčiau atsiprašyti Andriaus Šedžiaus“, – posėdžio metu kelis sykius pakartojo vaikinas.

Panašu, jog protiškai atsilikęs, iš pažiūros net musės nuskriausti negalintis vaikinas sulaukė teismo proceso dalyvių gailesčio. „Priėmiau visus jo atsiprašymus. Minimali bausmė būtų teisingiausia“, – pareiškė nukentėjusiuoju šioje byloje pripažintas A.Šedžius.

Bylą kuruojantis prokuroras taip pat siūlė neskirti K.Bridikiui realios laisvės atėmimo bausmės. Prokuratūros vertinimu, kaltinamasis nusipelnė vienų metų laisvės atėmimo bausmės, jos vykdymą atidedant taip pat metams. Per tą laiką vaikinas galėtų atlikti kitą jam siūlomos bausmės dalį: 30 valandų nemokamai dirbti slaugos ir sveikatos priežiūros įstaigose.

Valstybės paskirta advokatė siūlė atsižvelgti į jos ginamojo grasinimų nerimtumą ir perkvalifikuoti jo veiką iš reketo į pasikėsinimą apgaule įgyti svetimą turtą apgaulės būdu. Anot gynėjos, K.Bridikio sumanymo tikslas nebuvo nei A.Šedžiaus nužudyti, nei jam grasinti, vaikinas tik troško bet kokia kaina gauti pinigų traktoriui.

„Jis iš interneto girdėjo, kad Šedžius geras žmogus, dalina pinigus kitiems. Galvojo, kad ir jam duos. Jam buvo svarbu ne išgąsdinti, o gauti pinigų“, – argumentavo patyrusi teisininkė.

Anot advokatės, reikia įvertinti, kad K.Bridikis, sugalvojęs scenarijų su užsakomąja žmogžudyste, tam tikra prasme linkėjo A.Šedžiui gero: „Jis pasiūlė savo, geresnį variantą – jei jis užmokės, išvengs blogų pasekmių.“

Nuosprendį teismas žada skelbti

spalio 10 dieną

.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min