Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iki gyvos galvos įkalintai Almai Bružaitei – dar vienas teismo smūgis

A.Bružaitė-Jonaitienė
„Scanpix“ nuotr. / A.Bružaitė-Jonaitienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Už dvigubą vaikžudystę griežtai nuteistai A.Bružaitei apribotos ir motinystės teisės.

Savo du sūnus nužudžiusios ir iki gyvos galvos nuteistos Almos Bružaitės (buvusios Jonaitienės) mažamečiai vaikai augs su tėvu, nes jų motinai neterminuotam laikui yra apribota motinos valdžia, antradienį paskelbė Kelmės rajono apylinkės teismas, rašo delfi.lt.

„Nužudydama du savo vaikus A.Bružaitė elgėsi žiauriai kitų vaikų atžvilgiu ir tuo padarė poveikį kitiems vaikams – jie neteko ne tik brolių, bet ir motinos“, – konstatavo Kelmės rajono apylinkės teismas.

Pasak Šiaulių apygardos teismo atstovo Vytauto Jončo, teismas patenkino Kelmės rajono apylinkės prokuratūros prašymą ir A.Bružaitei motinos valdžią apribojo neterminuotam laikotarpiui.

Apriboti motinos valdžią prašė vaikų tėvas Virgilijus Jonaitis. Šiandienį teismo verdiktą motina A.Bružaitė ir jos gynėjai dar galės skųsti aukštesnės instancijos teismui.

15min.lt primena, jog Kelmės rajono gyventoja A.Bružaitė savo poelgiu visą Lietuvą sukrėtė 2007-ųjų kovo 20 dieną – Petrališkės kaime ji pasmaugė du savo vaikus. Bylos duomenimis, ji virve pasmaugė 8 metų Tomą, po pusvalandžio pasmaugtas ir iš mokyklos grįžęs 12 metų Mantas. Po egzekucijos nužudytų vaikų kūnus moteris šeimos automobiliu nuvežė ir išmetė į Kražantės upę.

Vaikų palaikai rasti po trijų dienų. A.Bružaitė per laidotuves vaidino sielvarto prislėgtą motiną, tačiau priremta įrodymų moteris prisipažino kalta ir davė parodymus įvykio vietoje.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija 2008 metų lapkričio 18 dieną paskelbta nutartimi nuteistosios A.Bružaitės (Jonaitienės) kasacinį skundą atmetė – taip paliktas jos nuosprendis dėl kalėjimo iki gyvos galvos. Nuteistoji ne sykį bandė atnaujinti bylą, tačiau nesėkmingai.

Komentarai
Šioje istorijoje Alma Bružaitė-Jonaitienė
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min