Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bendros VMI ir MKT operacijos metu Trakų rajone likviduotos dvi kontrabandinio kuro degalinės

Nelegali degalinė
VMI nuotr. / Nelegali degalinė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) kartu su Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnais antradienį (lapkričio 23 d.) Trakų rajone rado beveik 15 tonų, kaip įtariama, kontrabandinio dyzelinio kuro, priklausančio krovinių gabenimo paslaugas teikiančiai įmonei ir vienam gyventojui, teigiama išplatintame pranešime..

Vilniaus AVMI ir MKT pareigūnai antradienį tikrino Trakų rajono Šventininkų kaime esančius sandėlius.

Viename iš angarų, nuomojamų įmonės, pareigūnai aptiko apie 5 500 litrų dyzelinio kuro su išpilstymo įranga. Dar maždaug 9000 litrų (taip pat ir išpilstymo įranga) buvo surasta kitame sandėlyje, kurį nuomoja fizinis asmuo.

Iš viso abiejuose sandėliuose buvo rastos 29 skirtingo tūrio talpyklos su dyzeliniu kuru, kaip įtariama, įvežtu iš trečiųjų šalių. Patikrinimo metu nei įmonė, nei gyventojas dyzelino įsigijimo dokumentų pateikti negalėjo. Pareigūnai paėmė degalų mėginius laboratoriniams tyrimams atlikti.

„Rasta degalų pilstymo įranga, skaitiklis, 15 vienetų didelio tūrio (po 1000 litrų) talpyklų leidžia daryti prielaidą, kad degalai buvo perpilami ar juos buvo ruošiamasi perpilti dideliais kiekiais“, – teigia Vilniaus AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorius Dainoras Bradauskas.

Patikrinimo metu įmonės darbuotojai teisinosi apie kurą nieko nežinoję, taip pat negalėjo pateikti ir jokių dokumentų, nes įmonės buhalterija įsikūrusi kitoje vietoje. Dėl įmonei priklausančių degalų tyrimas tęsiamas.

Tuo tarpu kito sandėlio nuomininkas, fizinis asmuo, iš pradžių teigęs, jog nelegalūs degalai skirti automobilių remontui, vakar jau pateikė akcizų deklaraciją, kurioje deklaravo apie 8,5 tūkst. litų į biudžetą mokėtino akcizo mokesčio.

Iš viso per antrąjį šių metų pusmetį Vilniaus AVMI specialistai, bendradarbiaudami su kitomis institucijomis, jau surado per 30 tonų nelegalaus kuro.

Mokesčių inspekcija atkreipia dėmesį, jog transporto priemonių kuro bakuose iš kitų šalių įvežtus degalus galima naudoti tik toje pačioje transporto priemonėje, kurioje buvo įvežti. Perpylus degalus į kitą talpyklą, už šį kurą atsiranda prievolė mokėti akcizus.

Vilniaus AVMI primena, jog gyventojai, gavę pasiūlymų nelegaliai įsigyti kuro ar kitų akcizais apmokestinamų prekių, ar užfiksavę nelegalius sandorius, gali pranešti Mokesčių informacijos centro telefonu 1882.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min