-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Bendrovė, bandžiusi slėpti mokesčius prekiaujant automobiliais, į valstybės biudžetą turės sumokėti 150 tūkst. litų

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Kauno AVMI) pranešė, kad atlikus patikrinimą vienoje uždarojoje akcinėje bendrovėje nustatyta nemažai atvejų, kai įmonė, prekiaujanti dažniausiai JAV nupirktais naudotais automobiliais, deklaravo žymiai mažesnes pardavimo kainas, nei faktiškai už juos mokėjo pirkėjai.
„Krekenavos agrofirma“ nubausta už algų mokėjimą „vokeliuose“.
Pinigai / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Kauno mokesčių inspektoriai išsiaiškino, kad UAB buvo neteisingai apskaitomos pajamos ir pridėtinės vertės mokestis, nedeklaruojami visi pardavimai. Patikrinimas atliktas pagal įmonės pateiktas sąskaitas faktūras bei jų registrus, apmokėjimo dokumentus, mokesčių deklaracijas ir pirkimo–pardavimo sutartis. Kadangi pirkėjai už automobilius dažniausiai atsiskaitydavo grynaisiais pinigais, nurodyti keletą kartų mažesnes pardavimo kainas, nei realiai sumokėta, buvo nesudėtinga.

Pavyzdžiui, automobilio „Lexus LS460“ pardavimo dokumentuose nurodyta 16 tūkst. Lt kaina, bet savo paaiškinime jį įsigijęs asmuo rašo, kad sumokėjo beveik 10 kartų daugiau. Atlikus patikrinimą bendrovei priskaičiuota beveik 150 tūkst. Lt mokesčių, delspinigių bei baudų.

„Tais atvejais, kai mokesčių mokėtojas nevykdo arba netinkamai vykdo savo pareigas apskaičiuoti mokesčius ir dėl to neįmanoma nustatyti mokestinės prievolės dydžio įprastine tvarka, jam priklausanti mokėti mokesčių suma apskaičiuojama įvertinant visas reikšmingas aplinkybes, pasirinkus nustatytus vertinimo metodus. Tikrinant minėtą bendrovę naudotasi ne tik Kauno AVMI duomenų bazėje turima informacija, bet ir pirkėjų paaiškinimais, kurie buvo palyginti su įmonės buhalterinės apskaitos dokumentais,“ – sakė Kauno AVMI viršininkas Antanas Nesteckis.

Šiuo atveju dėl įvairių apskaitos taisyklių pažeidimų nukenčia ne tik valstybės biudžetas, iš kurio skiriamos lėšos šalies gyventojų reikmėms tenkinti, bet ir patys automobilių pirkėjai, sutikę pirkimo dokumentuose nurodyti ne realią, bet gerokai mažesnę įsigijimo kainą. Naujasis savininkas, nusprendęs parduoti automobilį rinkos kaina, privalės sumokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio nuo pirkimo ir pardavimo kainų skirtumo. Tuo tarpu įsigijimo dokumente nurodžius faktiškai sumokėtą sumą, pajamų mokesčio mokėti nereikėtų, kadangi dažniausiai automobilis būna parduodamas pigiau, negu perkamas.

Per pustrečių metų dėl automobilių prekybos Kauno AVMI atliko 30 tikrinimų. Mokesčių administratoriaus dėmesio sulaukė ne tik bendrovės, bet ir individualios įmonės bei fiziniai asmenys. Per šį laikotarpį už įvairius mokesčių įstatymų pažeidimus priskaičiuota apie 3 mln. mokesčių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius