Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dailininko Justino Vienožinskio sodyboje siautėjo kaukėti plėšikai ir kankino menininko giminaičius (papildyta 12.15 val.)

Justinas Vienožinskis
Lietuvos pašto nuotr. / Justinas Vienožinskis (1886–1960)
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienio naktį žinomo Lietuvos dailininko Justino Vienožinskio (1886–1960) sodyboje, kurioje šuo metu gyvena menininko sūnus Vincentas Vienožinskis su žmona Aldona, siautėjo kaukėti plėšikai.

Dailininko proanūkė Elena Vienožinskytė ikrauk.lt portale informavo, kad birželio 17 d., apie 03:15 val. ryto, kaukėti vagys įsibrovė į Rokiškio raj. esančią žymaus Lietuvos dailininko Justino Vienožinskio (1886–1960) sodybą, surišo ten gyvenantį menininko sūnų bei du proanūkius. Menininko sūnus V.Vienožinskis buvo smaugiamas, jam buvo grasinama peiliu, smarkiai sužalota galva. Aldonai Vienožinskienei buvo grasinta deginimu lygintuvu ir reikalaujama pasakyti, kur laikomi pinigai. Buvo pagrobti auksiniai šeimos papuošalai, 40 tūkst. Lt, kiti vertingi daiktai. Vagys taip pat išpjovė sodyboje buvusius paveikslus, tačiau radę didelę pinigų sumą juos paliko ir greitai pasišalino.

Proanūkė nežino, ar plėšikai turėjo informacijos, kad sodyboje, kurioje gyveno menininko sūnus, mėnesio pabaigoje bus atidarytas muziejus, o penktadienį Lietuvos dailės muziejuje atidaroma J.Vienožinskio darbų paroda, skirta 125-osioms dailininko gimimo metinėms atminti.

Tačiau E.Vienožinskytė portalui delfi.lt teigė, kad jų šeimos nuomone, plėšikai gerai žinojo, kur ir ko važiuoja. Plėšikai išeidami nupjovė telefono laidus ir surinko mobiliuosius telefonus, tačiau vieno nerado. Todėl nukentėjusi šeima paryčiais išsikvietė pagalbą.

E.Vienožinskytė skaitytojus ragina: jei šią naktį netoli Obelių kaimo pastebėjote ką nors įtartina, prašome kreiptis į policiją.

Naujienų portalui delfi.lt dailininko proanūkė pasakojo, kad nusikaltėliai į namus papuolė pro pravirą langą.

Dailės akademijos atstovai šokiruoti

Vilniaus dailės akademijos prorektorius menui Arvydas Šaltenis 15min.lt sakė esąs sukrėstas šio įvykio. „Dailės akademija toje sodyboje įrenginėja memorialinį muziejų, baldus restauruojame mūsų dirbtuvėse ir antradienį ruošėmės važiuoti ir atidaryti memorialinę ekspoziciją. Todėl šis įvykis kaip kokiu peiliu, negaliu atsigauti“, – skundėsi A.Šaltenis.

Memorialinis muziejus buvo kuriamas kartu su dailininko J.Vienožinskio sūnumi, marčia, anūkais ir proanūkiais. „Jie tokie šviesūs žmonės, niekada nieko nenuskriaudę. O J.Vienožinskis iš viso mūsų meno žvaigždė, meno mokyklos įkūrėjas. Tačiau atidarymas neatšaukiamas, jie patys sakė – nieko neatšaukiame, viską darome. Bet esame priblokšti, prislėgti ir galvoju, kad tai turėtų būti tam tikras įspėjimas. Nenoriu nieko kaltinti, bet ir anksčiau sakiau, kad reikia globoti, prižiūrėti, nes tai privati sodyba“, – kalbėjo Vilniaus dailės akademijos dėstytojas.

Anot A.Šaltenio, iškilmes norėta daryti, kai minėtos J.Vienožinskio 120-osios gimimo metinės, tačiau Kultūros ministerija rekomendavo palaukti dar penkerius metus, tačiau dėmesio mažai sulaukiama ir dabar.

„Policija turi pagauti tuos vandalus, bet Rokiškis tokį objektą turi vienintelis Lietuvoje, todėl reikia daugiau dėmesio ir pagalbos. Sodyba yra keli kilometrai nuo Obelių, seniūnija teritoriją patvarko, kelius. O ir patys šeimininkai stogą naują užsidengė, ruošėmės kartu iškilmėms, nes turi ir giminių iš užsienio atvažiuoti, kitų svečių“, – sakė A.Šaltenis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min