Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gelbėtojų darbai per keturias paras: 358 gaisrai, trys nuskendusieji bei du žuvę kelyje

Gaisrinė
Tomo Pikturnos nuotr. / Gaisrinė. Asociatyvinė nuotr.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) apibendrino karščiausius pirmadienio bei praėjusio savaitgalio (kovo 21 – kovo 23 d.) įvykius.

Pirmadienio parą Lietuvoje buvo įregistruota 14 gesintų gaisrų ir 18 kitų incidentų. Žmonių aukų pirmadienio gaisruose buvo išvengta.

Pirmadienį pavakary Šilalėje, Kapų gatvėje, gaisras kilo individualiame name. Gaisro židinys buvo namo katilinėje, kur prie krosnies užsidegė sukrautos malkos. Gaisro metu apdegė ir buvo sugadintas vandens šildytuvas, išdegė malkos, aprūko katilinės patalpa.

Pasvalio rajono Joniškėlio miestelyje pirmadienį pavakary užsiliepsnojo ūkinis pastatas. Atvykę ugniagesiai kieme rado apie 70 metų amžiaus be gyvybės požymių vyrą. Spėjama, kad jį galėjo ištikti širdies smūgis. Per gaisrą apdegė mėsos rūkykla ir apie 20 kilogramų mėsos. Įvykis tiriamas.

Dar vienas ūkinis pastatas pirmadienio naktį liepsnojo Šiaulių rajono Kuršėnų mieste, Spartuolių gatvėje. Ugniagesiams atskubėjus į įvykio vietą, pastato stogas jau buvo sukritęs. Ugnis sunaikino medinį pastatą ir viduje buvusius namų apyvokos daiktus bei malkas. Gaisro priežastys aiškinamos.

Taip pat Utenoje, Kupiškio gatvėje automobilių pardavimų aikštelėje užsidegė keletas lengvųjų automobilių. Per gaisrą visiškai išdegė 5 automobiliai: „Seat Alhambra“ „Toyota Avensis“, „Mitsubishi Pajero“ ir du „VW Sharan“ bei apdegė dar 3 automobiliai „VW Passat“, „Citroen C5“ ir „Toyota Avensis“. Įvykis tiriamas.

Pirmadienio naktį buvo gautas pranešimas, kad Kaune, Savanorių prospekte, esančiame pastate  jaučiamas neaiškios kilmės kvapas. Atvykę gelbėtojai nustatė, kad tai iš integruoto šaldytuvo sklindantis freono kvapas. Šaldytuve buvo prakiurusi aušinimo sistema. Todėl šaldytuvas buvo išmontuotas, išneštas į lauką ir iš pastato buvo evakuoti 4 žmonės, o patalpos buvo išvėdintos.

Panevėžyje pirmadienį vakare buvo pastebėta, kad į Nevėžio upę teka naftos teršalai. Atvykę ugniagesiai dviejose skirtingose upės vietose pastatė dvi bonines užtvaras. Gamtos apsaugos specialistai tiria, iš kur sklinda teršalai.

Radviliškio rajone, kelyje Šeduva – Kėdainiai pirmadienį iš avarijoje sulamdytų dviejų lengvųjų automobilių išlaisvino 3 prispaustus piliečius ir perdavė juos iškviestiems medikams.

Praėjusį savaitgalį šalies ugniagesiai užgesino 344 gaisrus ir atliko 54 kitus gelbėjimo darbus. Ugnis traumavo 2 gyventojus, o gelbėtojai suteikė pagalbą 3  piliečiams.

Šeštadienio pavakarį Ignalinos rajono Vidiškių kaime užsidegė individualus gyvenamasis namas. Ugniagesiams atvykus į gaisro vietą, mūrinis vieno aukšto pastatas jau degė atvira liepsna. Per gaisrą nudegė dalis stogo dangos, stipriai išdegė palėpė, apdegė virtuvė ir koridorius, aprūko kiti 3 kambariai. Iš degančios virtuvės buvo išneštas dujų balionas. Gaisro metu rankas ir veidą apdegė du namo gyventojai. Moteriai medikai pagalbą suteikė vietoje, o vyras buvo išvežtas į ligoninę. Gaisro priežastys aiškinamos.

Penktadienio vakarą Plungėje, A. Vaišvilos gatvėje, užsidegė pirmo aukšto butas penkiaaukščiame name. Ugnis išdegino visą butą ir jame buvusius namų apyvokos daiktus, nuo karščio apsilydė plastikinio lango rėmai, išbyrėjo stiklo paketai. Iš antrame  aukšte uždūminto buto su kopėčių pagalba buvo evakuoti 3 vaikai ir moteris. Po medikų apžiūros jie buvo išleisti namo. Gaisro priežastys tikslinamos.

Sekmadienio popietę Ukmergės rajono Varkališkių kaime užsidegė individualus gyvenamasis namas. Gaisro židinys buvo priblokuotoje mūrinėje pirtelėje, kur prie dūmtraukio apdegė ir buvo išardyta keli kvadratiniai metrai stogo dangos. Gesindama gaisrą rankas ir kaklą garais apsiplikino 40-metė namo šeimininkė, kuriai iškviesti medikai pagalbą suteikė vietoje.

Šeštadienio rytą Klaipėdos rajono Spengių kaimo gyventojas telefonu pranešė, kad lauke šalia sodybos rado apanglėjusį 73 metų kaimyno kūną. Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba nebuvo kviesta į šį įvykį, o nelaimės aplinkybes tiria policija.

Sekmadienio rytą Šalčininkų rajono Tatoriškių kaime ugniagesiams atvykus gesinti degančios žolės, į juos kreipėsi gaisrą jau gesinęs maždaug 70 metų vyras ir paprašė iškviesti greitąją medicinos pagalbą. Dar iki medikų atvykimo vyras prarado sąmonę, o atskubėję medikai konstatavo žmogaus mirtį. Ir šios nelaimės aplinkybės tiriamos. Per gaisrą dar išdegė apie 50 arų žolės.

Beje, savaitgalį atšilus orams ir nelyjant, šalyje vėl atkuto žolės degintojai. Per tris savaitgalio dienas ugniagesiai 274 kartus vyko gesinti jų sukeltų gaisrų atvirose teritorijose. Ugnis išdegino per 700 hektarų žemės. Gamtai padaryta didelė žala, už kurią žolės padegėjai gali būti nubausti didelėmis piniginėmis baudomis. Tačiau šiuose gaisruose nukenčia ir patys gyventojai, kaip antai anksčiau minėtas tragiškas atvejis Šalčininkų rajone.

Nuo degančios žolės savaitgalį nukentėjo ir gyventojų pastatai. Štai  sekmadienį Zarasuose, Palaukės gatvėje, prie čia esančių garažų buvo padegta sausa žolė. Išdegė ne tik apie 20 arų lauko, bet užsidegė ir šiuo metu nenaudojamas metalinis angaras. Per gaisrą išdegė angaro apšiltinimo medžiaga.

Savaitgalį gelbėtojai iš vandens telkinių ištraukė 3 nuskendusius žmones, o iš avarijose sulamdytų automobilių buvo išlaisvinti 3 prispausti ir 2 žuvę piliečiai.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min