Penktadienis 2015.10.09
Pranešk naujieną
@Kristina Aksamitaitė a.a. G.Dauguvietytė: "Gyvenimas duotas vienintelis, nuodėmė jį leisti vėjais". #15minlt t.co/qbgQOgx..
@Audrius Ožalas Prognozės pasitvirtino: Nobelis skirtas S.Aleksijevič. To nusipelno jau vien dėl knygos "Second-hand Time". #15minlt t.co/qbDYPmO..
@Paulius Sviklas Oficialu: Dakare bus 3 lietuviški ekipažai #vaidotaszala #dakar2016 #15minlt t.co/xfjZEZh..
Daugiau orai.lt

Henriko Daktaro byloje – pertrauka

Klaipėdos apygardos teisme, nagrinėjant Henriko Daktaro grupuotės bylą, imtasi ypatingų saugumo priemonių.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Klaipėdos apygardos teisme, nagrinėjant Henriko Daktaro grupuotės bylą, imtasi ypatingų saugumo priemonių.
Šaltinis: 15min.lt
A A

Į Klaipėdą pirmadienį vėl atgabentas nusikalstamo pasaulio grupuotės vadeiva Henrikas Daktaras ir jo šulai, kaltinami įvairiais nusikaltimais.

Bylą perkelti į Klaipėdos apygardos teismą Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė vasarį. Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas paprašė perduoti šią bylą kitam teismui. Esą Vilniaus apygardos teismas ir taip nagrinėja daug sudėtingų bylų. O Henriko Daktaro byloje kaltinamoji medžiaga apima daugiau nei 500 lapų.

Pirmadienį teismas turėjo pradėti apklausti kaltinamuosius. Tačiau pasigedus vieno iš grupuotės narių – Audriaus Gudomsko, nuspręsta posėdį atidėti iki rugsėjo.

Henrikas Daktaras kaltinamas prisidėjęs prie šešių asmenų nužudymo – Rimanto Ganusausko,
Vladimiro Seneckio, pravarde Turistas, Sigito Čepo ir jo vairuotojo Vinco Varno, Roberto Borcherto ir Arvydo Vilčinsko. Taip pat kaltinimai pareikšti dar dėl šešiolikos nusikalstamų veikų, susijusių su turtų prievartavimu, neteisėtu ginklų laikymu, svetimo turto sunaikinimu, viešosios tvarkos pažeidimais, pasikėsinimais nužudyti, asmenų pagrobimo ir neteisėto laikymo.

Prie šios bylos teismas prijungė dar vieną – dėl asmeninių dokumentų suklastojimo.
Dalis nusikalstamos grupuotės narių jau mirę, tad kaltinimai jiems panaikinti.

H.Daktarui, teistam jau penkis kartus, gresia įkalinimas iki gyvos galvos. 2008-aisiais jis pasislėpė Bulgarijoje, kur jis buvo sulaikytas tik 2009-ųjų rugsėjį.

Komentarai: 3
Parašykite atsiliepimą apie 15min.lt  

Mieli skaitytojai,
portalas 15min.lt augs ir vystysis, jeigu ir toliau gaus pajamas iš reklamos, kitų pajamų mes neturime. Kadangi jūs naudojatės reklamos blokavimo programa, reklamų nematote, išskyrus šią vieną. Prašome jūsų supratimo. Gero naršymo! 15min komanda.

Uždaryti