Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Lietuvą gabenami Vokietijoje vogti automobiliai

į Lietuvą gabenami Vokietijoje vogti automobiliai/
VSAT nuotr. / į Lietuvą gabenami Vokietijoje vogti automobiliai.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pasienyje su Lenkija Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės pareigūnai vien pirmadienį sulaikė keturis Vokietijoje išvakarėse pavogtus automobilius.

Pirmadienį Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu patikrinti stabdė iš Lenkijos ką tik įvažiavusius mikroautobusą „Volkswagen Transporter“ ir kemperį „Fiat Ducato Multijet“ vokiškais valstybiniais registracijos numeriais.

Abiejų transporto priemonių vairuotojai nepakluso pasieniečių reikalavimams sustoti, padidino greitį ir nuvažiavo į Lietuvos teritorijos gilumą. VSAT pareigūnai tarnybiniu visureigiu pradėjo persekiojimą.

Už maždaug trijų kilometrų nuo stabdymo vietos „Fiat Ducato“ vairuotojas nesuvaldė kemperio ir nuvažiavo į pakelės griovį. Pasislėpti mėginusį vyrą suskubę pasieniečiai sulaikė ties Kalvarijos savivaldybės Pasiekos kaimu. Paaiškėjo, kad jis yra 24 metų Pagėgių gyventojas.

Antrą bėglį VSAT pareigūnai tarnybiniu visureigiu prisivijo ir sulaikė ties Naujienėlės kaimu, už maždaug 8 kilometrų nuo stabdymo vietos. Nustatyta, kad automobilį vairavo 22 metų kaunietis.

Pasienyje su Lenkija Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės pareigūnai vien pirmadienį sulaikė keturis Vokietijoje išvakarėse pavogtus automobilius.

Tikslindami įvykio aplinkybes ir tikrindami vietovę netoli Naujienėlės kaimo pasieniečiai netoliese esančioje degalinėje pastebėjo įtartiną kemperį „Mercedes Benz Explorer“ vokiškais valstybiniais registracijos numeriais. Likimo valiai palikta mašina buvo neužrakinta, o ją vairavęs asmuo, įtariama, pasislėpė.

Informacijos apie tris sulaikytus automobilius, kurių dokumentų nebuvo, Lazdijų rinktinės pasieniečiai paprašė kolegų iš Pakrančių apsaugos rinktinės. Šiame VSAT padalinyje veikia Nacionalinis jūros sienos apsaugos koordinacinis centras, palaikantis ryšius su valstybių, besiribojančių su Baltijos jūra, teisėsaugininkais, o per juos – ir su kolegomis kitose šalyse.

Netrukus centre dirbantys pasieniečiai gavo informacijos iš Vokietijos teisėsaugininkų, kad Lazdijų rinktinės pareigūnų sulaikyti „Volkswagen“, „Fiat“ ir „Mercedes Benz“ automobiliai prieš parą – naktį iš sekmadienio į pirmadienį – buvo pavogti.

Sulaikytus pagėgiškį ir kaunietį Lazdijų pasieniečiai uždarė į areštinę. Dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo VSAT pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Be to, už nepaklusimą sustabdyti transporto priemones pasieniečiai šiems vairuotojams skyrė administracines baudas po 3 500 Lt.

Pirmadienį dar vieną Vokietijoje pavogtą automobilį sulaikė kitame pasienio su Lenkija ruože budėję Kalvarijos užkardos pareigūnai.

Ties Kalvarijos savivaldybės Senosios Radziškės kaimu pasieniečiai patikrinti sustabdė į Lietuvos teritorijos gilumą iš Lenkijos vykusį automobilį „Volkswagen Passat“ vokiškais numeriais.

Jį vairavęs 43 metų Tauragės gyventojas turėjo tvarkingus asmens dokumentus, tačiau negalėjo pateikti mašinos dokumentų. VSAT pareigūnai atkreipė dėmesį į mašinos užvedimo spynelę – joje buvo matyti laužimo žymių.

Pasieniečiai netruko išsiaiškinti, kad 2001 m. pagaminta transporto priemonė vos prieš dieną Vokietijoje yra paskelbta ieškoma kaip pavogta ar neteisėtai nusavinta. Automobilį vairavusį vyrą Lazdijų rinktinės pasieniečiai irgi uždarė į areštinę, o dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Visi keturi pirmadienį sulaikyti automobiliai laikinai saugomi VSAT Lazdijų rinktinėje. Pastaruoju metu pasienyje su Lenkija Lazdijų rinktinės pareigūnai nuolat sulaiko Vakarų Europos šalyse, daugiausiai Vokietijoje, vogtus automobilius. Jiems šiemet jau pavyko sulaikyti 43 tokias mašinas. Dauguma jų vairuotojų bandė nuo VSAT pareigūnų pabėgti.

Kiek vogtų automobilių pasiekia Lietuvą, galima tik numanyti, nes pasieniečiai patikrina tik iki 1 proc. iš Lenkijos įvažiuojančių mašinų. Automobilių vagys, kaip ir kiti nusikaltėliai, naudojasi atsivėrusiomis Šengeno erdvės vidaus sienomis. Lietuvai ir Lenkijai tapus Šengeno narėmis ir nelikus nuolatinių patikrinimų VSAT pareigūnai čia, kaip ir pasienyje su Latvija, vykdo tik labai retus pasirinktinius tikrinimus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min