Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į pasieniečių pasalą pateko Šešupe perkeltas cigaretes gabenę kontrabandininkai

Sučiupti kontrabandininkai
VSAT nuotr. / Sučiupti kontrabandininkai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prie sienos su Rusija pasalą surengę Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė Šešupe perkeltą cigarečių krovinį ir tris, įtariama, su šia kontrabanda susijusius Šakių rajono gyventojus. Sulaikytas ir kontrabandininkų automobilis, ant kurio buvo kitos mašinos numeriai.

Pirmadienį paryčiais VSAT Pagėgių rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai surengė pasalą prie sienos su Rusija, Šakių rajono Svaiginių kaimo ribose. Jiems talkino Specialiosios paskirties ir Rociškių užkardų pasieniečiai.

Nors tvyrojo didelis rūkas, VSAT pareigūnai stebėjo įtartinų asmenų judėjimą abiejuose Šešupės, kurios viduriu eina Lietuvos ir Rusijos siena, krantuose. Buvo matomi asmenys, kurie, bendraudami radijo ryšiu, organizavo ryšulių perkėlimą upe į Lietuvą.

Kai krovinys buvo sukrautas į pakrantėje buvusį automobilį „Volkswagen Golf“, mašina pajudėjo į Lietuvos gilumą. Pasaloje laukę pasieniečiai automobilį ir juo važiavusius 17-os bei 27-erių Šakių rajono gyventojus sulaikė. Pastarasis vairavo „Volkswagen Golf“, kuriuo buvo gabenami 4 tūkst. pakelių cigarečių „NL“ be banderolių. Pasieniečiai vėliau išsiaiškino, kad ant automobilio pritvirtintas valstybinis numeris priklauso kitai transporto priemonei. Apie sulaikytą nepilnametį VSAT pareigūnai informavo jo tėvus.

Netrukus už 1,5 km nuo šio įvykio vietos, miške Bosų kaimo ribose, Rociškių užkardos kinologas su tarnybine vokiečių avigane Luna sulaikė 22-ejų Šakių rajono gyventoją, neturėjusį privalomų asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų. Jam už tokį Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimą vėliau buvo skirta 75 litų bauda. Manoma, kad šis vyras gabenant kontrabandą atliko žvalgo funkciją: stebėjo pasieniečių judėjimą bei apie tai informuodavo savo „kolegas“.

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Pagėgių rinktinėje pirmiems dviem sulaikytiesiems pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Be to, jiems dėl kontrabandos pasieniečiai dar pradėjo administracinės bylos teiseną. Už tokį pažeidimą gresia bauda nuo 10 iki 20 tūkst. litų.

Kadangi 27-erių Šakių rajono gyventojas vairavo automobilį su ne tai transporto priemonei išduotais numeriais, jam pradėta dar viena administracinė byla. Už tokį pažeidimą gresia bauda nuo 800 iki 1200 litų arba teisės vairuoti atėmimas nuo 6 iki 12 mėnesių.

Po apklausų visus tris sulaikytuosius pasieniečiai paleido. „Volkswagen Golf“ ir cigaretės saugomi Rociškių užkardoje.

VSAT nuotr./Sučiupti kontrabandininkai
VSAT nuotr./Sučiupti kontrabandininkai
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min